alexa Clifton | Complete Calender | Baume Mercier | Sihh 2016 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Baume & Mercier’den Unutulmaz Anlar

Logo_Baume_-_Mercier-svg.png

Yıllardır fiyat kalite performansı ile pazardaki çizgisini hiç kaybetmeyen markanın bu yılki yenilikleri de gayet tatmin edici görünüyor.

Hayatın içinde yaşanılan mutluluk anları ile harmanlarak sunulan yeni modellerin başında Clifton serisi geliyor. "Ustalık" temasına bağlı olarak mükemmel işçiliğin saatçilik sanatı ile bir araya getirildiği modeller kronograf ve takvim komplikasyonlarını barındırıyor.

Farklı zevkler düşünülerek yaratılan 3 farklı kombinasyonla sunulan saatlerin teknik özellikleri aynı.

BaumeMercier-Clifton-14-.jpg

Komple çelik olan versiyonun yanı sıra aynı modelin deri kayışlısını da bulmak mümkün. Ufak altın eklemeleri ile daha sofistike hale getirilmiş 3. bir seçenekte mevcut.

BaumeMercier-Clifton-11-.jpg

30 dakikalık kronograf fonksiyonunun yanı sıra komple takvim göstergeleri saati fazlasıyla kullanışlı hale getiriyor. Saat 6 konumuna yerleştirilmiş ayın durumunu gösteren pencere saatin şıklığını bir kat arttırmış. Cam kullanılan arka kapaktan rahatça görülebilen Valjoux 7751 referanslı kalibrenin güç rezervi 48 saat.

BaumeMercier-Clifton-12-.jpgBaumeMercier-Clifton-13-.jpg

BaumeMercier-Clifton-10278.jpgBaumeMercier-Clifton-10279.jpgBaumeMercier-Clifton-10280.jpg

Diğer teknik özellikler için : CLIFTON CHRONOGRAPH COMPLETE CALENDAR

Markanın ikinci yeniliği ise Capeland serisinde olmuş. Kısa bir süre önce Horobox’ta detaylı incelemesini yaptığımız Baume & Mercier Capeland Shelby Cobra Limited Edition ın yakaladığı başarının ardından bu kez farklı renk kombinasyonu ile serinin ikinci saati "tutku anları" temasıyla tanıtılıyor.

BaumeMercier-Capeland-Cobra-Shelby-10281.jpg

Bu seri, Cobra’nın tarihindeki en muazzam zaferlerinden birinden ilham alıyor: CSX2128, 1963 12 Heures de Sebring yarışında zamanı tutmak üzere tasarlanan "Le Roadster de Course 289". Cobra, 15 numara ile yarışmaktan gurur duyuyor ve Carroll Shelby’nin zafer hayalini gerçeğe dönüştürüyor.

İki farklı kombinasyonda sunulan saatin kasa çapı 44 mm. Valjoux 7753 referanslı kalibreyi kullanan saatin kronograf fonksiyonu var ve 50 metre su geçirmezlik değerine sahip.

BaumeMercier-Capeland-cobra-shelby-10282-.jpgBaumeMercier-Capeland-Cobra-Shelby-10281.jpg

Baume-Mercier-Shelby-Cobra.JPG

Detaylar için : CAPELAND SHELBY® COBRA LIMITED EDITION

Markanın son yeniliği ise bayan koleksiyonuna yaptığı bir ekleme oluyor: Petite Promesse

BaumeMercier-Petite-Promesse.jpg

TR-O_PROMESSE.jpg

Quartz kalibre ile sunulan modelin 3 farklı kombinasyonu mevcut. SIHH süresince gördüğümüz bayan modelleri arasında adından söz ettirecek nitelikte olan koleksiyon uygun fiyatları ile pazarda kendisine ciddi bir pay bulacak gibi görünüyor.

22 mm çapındaki saatin üzerine işlenmiş taşlar şıklığı pekiştiriken modelin sunumunda "mutluluk anları" teması kullanılmış.

Petite-promesse-10288.jpgPetite-Promesse-10290.jpgPetite-Promesse-Metal.jpg

Benzer Haberler