alexa Chopard | Butik Ziyareti | Nişantaşı | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Chopard Butik Ziyareti

Chopard-logo-wallpaper.jpg

Türkiye’de lüks tüketimin özellikle son 10 yıldaki hızlı yükselişi sektörün önemli markalarının da gözünden kaçmıyor. Günümüz itibariyle lüks segmentte yer alan markaların özellikle İstanbul’da birden fazla satış noktasını bulmak mümkün. Bununla beraber yeni yatırımların da yolda olduğu biliniyor ve sektör hızla gelişmeye devam ediyor.

chopard_nisantas-_9.jpg

Tektaş Grubunun sektöre adım attığı 30 yıl öncesinde ise durumun çok farklı olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’de lüks tüketimin yok denilecek kadar az olduğu günlerde başlayan maceralarını başarılı bir yönetim ile günümüze kadar devam ettiren grubun 1997 yılında bir ilke imza atarak Nişantaşı’nda açmış olduğu Chopard Butik, sektörün gelişmesine en çok katkı veren yatırımlardan biri oldu.

chopard_nisantas-_4.jpg chopard_nisantas-_5.jpg

Bununla beraber Aralarında Eva Herzigova, Petra Nemcova’nın da yer aldığı dünya çapında değerli birçok önemli ismi Chopard ile Türkiye’ye getirerek tüm dünyada lüks sektörünün benimsediği star sistemini Türkiye’ye taşıdı.

1998 yılında dünyanın en ünlü tenorlarından biri olan ve aynı zamanda Chopard’ın marka elçisi Jose Carreras’ı, Karl Scheufele ile birlikte kurduğu İsviçre Lösemiyle Savaş Derneği yararına bir konser için İstanbul’a getirdi ve bu anlamdaki organizasyonlar için de öncülük etti.

Chopard’ın dünyaca kabul görmüş standartlarını benimseyerek geliştirdiği işbirliği ile Türkiye’yi lüks dünyasının uluslararası platformuna taşıyan Tektaş Saatçilik ve Mücevher Grubu, lüks sektörünün ülkedeki gelişiminin en önemli kurumlarından bir olarak öne çıkıyor.

chopard_nisantas-_23.jpg chopard_nisantas-_26.jpg

Butiğe girdiğiniz andan itibaren kendinizi farklı bir dünyada hissediyorsunuz. Sadece sergilenen ürünlerin güzelliği değil aynı zamanda içinde bulunduğunuz ortamın da büyüsüne kapılıyorsunuz.

Ahşap detayların hâkim olduğu butik kurulduğu ilk günden bu yana hiç yenilenme görmemiş ve aynı dekorasyonu korumayı başarmış.

chopard_nisantas-_6.jpg

Eşsiz tasarımlı mücevherlerin yanı sıra farklı tarzda saatlerin boy gösterdiği butikte lüks tutkunlarını hayran bırakacak kalem, cüzdan ve eşarp gibi aksesuarlarda mevcut.

chopard_nisantas-_12.jpg chopard_nisantas-_11.jpg

Kendinize saat almak için girdiğiniz butikten özel günlerinizi paylaşacağınız kişiler için unutulmaz bir hediye alarak çıkmanız da mümkün.

Butikte bizi ağırlayan değerli dostumuz Çağlayan PEKTAŞ senelerini lüks sektörüne vermiş biri. Daha önce Tektaş grup bünyesinde farklı görevler de alan tecrübeli isim, Chopard’ın kendine özgü farklı bir müşteri topluluğuna sahip olduğunu söylüyor. Butiği ziyaret edenlerin genelde yerli misafirler olduğunu öğreniyoruz. Butik bünyesinde çok geniş fiyat aralığında ürünler bulmak mümkün. 

chopard_nisantas-_24.jpg

Nişantaşı’nın en işlek caddelerinden Mim Kemal Öke’de bulunan butik, lüks sektörünün Türkiye’deki en önemli  ikonlarından biri olmaya devam ediyor.

Yolu o tarafa düşen tüm lüks tutkunlarına, unutulmaz bir tecrübe yaşamaları için Chopard butiği ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum.

chopard_nisantas-_21.jpg

chopard_nisantas-_18.jpg chopard_nisantas-_28.jpg

chopard_nisantas-_22.jpg

Benzer Haberler