alexa I19320251B1S1 | AB0136251B1A2 | Super Chronomat Collection | Breitling | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Breitling Super Chronomat Collection

Breitling, yeni Super Chronomat koleksiyonunu tanıttı.

breitling-super-chronomat-collection-1.jpg

Ünlü markanın 1983'te İtalyan Hava Kuvvetleri'nin akrobasi filosu için tasarladığı Frecce Tricolori saatinden esinlenen Super Chronomat, retro tasarım unsurları kadar modern ve çok yönlü karakteri ile de beğeni topladı.

breitling-super-chronomat-collection-2.jpg

Yeni koleksiyonda iki farklı model ailesi yer alıyor; Super Chronomat B01 44 ve Super Chronomat 44 Four-Year Calendar.

breitling-super-chronomat-collection-3.jpg breitling-super-chronomat-collection-4.jpg

Her iki model de, güncel Chronomat platformunun 42mm çapındaki kasasının 44mm’ye uyarlanması ile elde edilen yeni bir kasa ile geliyor. Paslanmaz Çelik, Paslanmaz Çelik/18K Pembe Altın ve masif 18K Pembe Altın seçenekleri bulunan kasaya, kadran rengine uygun hazırlanmış, seramik mineli bezel eşlik ediyor. Markanın sembolü haline gelen bezel çıkıntıları (rider tabs) ilk defa bu modelde yer değiştirilebilir şekilde sunuluyor. Her iki yüzünde de çift taraftan yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camların görev yaptığı kasaya, Breitling logolu konik kurma kolu ve modele uygun renklendirilmiş, kilitli kronograf butonları eşlik ediyor. Super Chronomat B01 44 modeli 200 metreye kadar, Super Chronomat 44 Four-Year Calendar ise 100 metreye kadar su geçirmiyor.

breitling-super-chronomat-collection-5.jpg

Super Chronomat B01 44 modeli mavi, siyah ve kahverengi (sadece 18K pembe altın model), Super Chronomat 44 Four-Year Calendar ise mavi ve siyah kadran renk seçenekleri ile sunuluyor. Super Chronomat B01 44 modeline kontrast kronograf alt kadranları eşlik ederken, Super Chronomat 44 Four-Year Calendar modelinde zemin rengine uygun alt kadranlar bulunuyor. Standart Tri-Compax diziliminde tasarlanan Super Chronomat B01 44 daha sade bir görüntü sunarken, Super Chronomat 44 Four-Year Calendar ise, ilave takvim özelliklerinin de etkisiyle ortaya çıkan Quad-Compax tasarımıyla, hem karmaşık hem de bir o kadar simetrik bir kadrana ev sahipliği yapıyor.

breitling-super-chronomat-collection-6.jpg

Super Chronomat B01 44, Breitling 01 mekanizma ile hayat buluyor. 1/4sn hassasiyetinde ölçüm yapabilen kronograf ve tarih fonksiyonlarıyla donatılan otomatik mekanizma, tam kurulumda 70 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Super Chronomat 44 Four-Year Calendar ise, Breitling 19 mekanizma ile çalışıyor. Dört alt-kadranlı mimarisiyle, kronograf fonksiyonuna ek olarak, tarih, gün, ay ve ay fazı özelliklerine yer veren otomatik mekanizma, tam kurulumda 42 saate kadar güç rezerv süresi sunabiliyor. Tamamen Breitling bünyesinde tasarlanıp üretilen iki mekanizma da, safir kristal cam bölmeli arka kapaklardan zevkle izlenebiliyor.

breitling-super-chronomat-collection-7.jpg breitling-super-chronomat-collection-8.jpg

Her iki model de model ailesinin sembol detayları arasında yer alan Rouleaux bileziğin yanı sıra, yine Rouleaux tarzından esinlenen, örgü desenli kauçuk kayış ile de tercih edilebiliyor. Super Chronomat B01 44 ile birlikte sunulan metal bilezikte ise, Breitling hayranlarının yakından tanıdığı, UTC modül ilavesi yer alıyor. Saat 6 konumunda yer alan bilezik bölümüne yerleştirilmiş küçük saat, kendi mekanizması Breitling Caliber 62 (quartz) ile çalışıyor ve bağımsız, ikinci bir saat görevi görüyor.

breitling-super-chronomat-collection-9.jpg

Yeni model ailesinin liste fiyatları 8.300 CHF ila 22.900 CHF arasında değişiyor.

Benzer Haberler