alexa "MB&F | Arachnophobia" | Wall Clock | Table Clock | HOROBOX

Duvar ve Masanızdaki Örümcek "MB&F Arachnophobia"

Cenk ÖNCÜ

MB-F-Arachnophobia.jpg

Kuruluşlarının 10. yılı anısına çıkarılan bu özel parça, tasarımından mekanizmasına kadar kendinden söz ettirecek cinsten. Daha önce de Music Machine, Robot Clocks ve Star-Wars TIE-Fighter Music Box gibi kol saati dışında işler de yapan marka bu kez MB&F Arachnophobia ile karşımızda.

Yazının geri kalanında ondan kısaca örümcek diye bahsedeceğim.

MB-F-Music.jpgMB-F-Music-Machine-3-555.jpgMB-F-Starwars.jpg                         

              Music Machine                        Star-Wars TIE-Fighter Music Box                      Robot Clocks      

Bacakları tam açıldığı zaman 40 cm boyuna ulaşan örümcek masa saati olarak kullanılabildiği gibi alt kısmında bulunan eklenti sayesinde duvara da yerleştirilebiliyor.

Düşünsenize gece vakti duvarınızda tik-tak sesleri çıkaran kocaman bir örümcek var. Fakat daha yakından baktığınızda 218 parçadan oluşan bir sanat eseri sizi karşılıyor.

MB-F-Masa-Saati.jpg MB-F-Duvar-saati.jpg

Örümceğin kalbinde ise modifiye edilmiş L’Epee 1839 mekanizma bulunuyor. 8 günlük güç rezervi sunan mekanizmayı kurmak için ise özel bir anahtar gerekiyor.

8 ayağı bulunan örümceğin iki farklı  versiyonu bulunuyor; black edition ve gold edition. Siyah versiyon 1 kg ağırlığında iken altın olan 2 kg ağırlığında.

Eğer korkunç ve bir o kadar da çekici olan bu örümceğe  sahip olmak isterseniz siyah olan için 15,300 CHF, altın olan için ise 17,200 CHF’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

 MB-F-Siyah.jpgMB-F-ALtin.jpg

Yorumlar (0)