alexa Gotham | H4 | HYT | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

HYT H4 Gotham

HYT-Logo-New.jpg

Akışkanlar mekaniğini ile horolojiyi başarılı bir şekilde sentezleyen HYT yeni modeli H4 Gotham’ı tanıttı.

HYT-H4-Gotham-Mush-72-RGB.jpg

H4, markanın tarihinde yeni bir sayfanın açılışına işaret ediyor. Saatin kasası, marka tarihinde bir ilk olarak, yekpare 3DTP™ karbondan imal edildi. 3DTP™ karbon, hafifliğine karşın olağanüstü dayanım gücünden dolayı havacılık sanayi ve yüksek mukavemet gerektiren motor parçaları ve ileri seviye mühendislik alanlarında kullanılıyor. Malzeme, maksimum 7 mikron çapındaki karbon elyafının örülerek 0.15mm kalınlığında tabakalar oluşturulup üst üste eklenmesiyle elde ediliyor. Saat tüm bu teknolojik yeniliklerin yanı sıra kauçuk ve Nomex™  karışımı yüksek teknoloji bir kayışla beraber sunuluyor.

HYT-H4GOTHAM-L-FESTYLE1.JPG HYT-H4GOTHAM-L-FESTYLE2.JPG

Markanın CEO’su Vincent Perriard’a göre modelin karakteristik özelliklerini tanımlayıcı kelimeler "daha sportif ve daha yüksek teknoloji".

H4 mekanizması mimari tasarım ve teknik özellikler açısından optimum düzeyde, müşterilerin isteklerine göre tasarlanmış. Bu amaç doğrultusunda HYT mekanizmanın bütün katmanlarını birbirinden bağımsız bir şekilde planlamış. Üst katmanda birçok öğe gözle açıkça görülebilir şekilde, üstü kapatılmadan konumlandırılmış ve düz bir kadran kullanılmamış. Çark sisteminin tamamı da, ana zemberek dahil, gösterinin bir parçası. Alt katmanda ise markanın imza tasarımlarından biri olan pistonlar görünüyor. Dikey yerleşim şeması önceki modellerle aynı olsa da pistonları çevreleyen öğelerin konumlandırılması tamamen farklı. 

HYT-H4GOTHAM-L-FESTYLE3.JPG

HYT, bu saatle beraber ilk defa indeksleri bezele işleme yolunu seçmiş, bu sayede kadran boşluğunda çok daha ferah bir alan elde edilmiş. Kasa çapı, ferahlık algısının daha da pekiştirmek adına 51mm’e çıkarışmış. Saatin barındırdığı farklılıklardan bir diğeri ise arka kapağın safir kristalden imal edilmiş olması. Camı çevreleyen krom kaplama metalik finisajın ise iki temel görevi var; ilki camın dumanlı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olmak, mekanizma tarafında ise ayna etkisi yaratarak görerek görselliği artırmak. Türlü ışık oyunlarıyla H4, adının hakkını fazlasıyla veriyor. Ön tarafa bakıldığınla kırmızı tonlarının hakimiyeti gözden kaçmıyor. Bu sayede "kanlı" bir görünüm elde edilmesi amaçlanmış. 

Saatin tavsiye edilen satış fiyatı CHF 77’000 / EUR 77’000 / USD 79’000 olarak belirlenmiş.

Teknik Özellikler:

Kasa: 3DTP™ karbon, 51mm x 17.9mm ölçülerinde

Tepe: DLC kaplama, titanyum, kauçukla çevrelenmiş

Cam: Konveks safir kristal cam, iç taraftan AR kaplamalı

Arka kapak: Vidali, safir kristal

Su geçirmezlik: 50 metre

Mekanizma: İskelet, elle kurmalı, in-house kalibre, 28800vph, 35 taşlı, elle işlenmiş Côtes de Genève süslemeleri, 65 saat güç rezervi.

Kayış: Kauçuk tabanlı, merkezde NOMEX™ kumaş destekli fabric centre

Toka: Titanyum üzerine DLC kaplama, katlanır

Not: 50 adet limitli üretim

Benzer Haberler