alexa IW329301 | IW329303 |Big Pilot’s Watch 43 | IWC | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Big Pilot’s Watch 43

IWC, ikonik Big Pilot’s Watch model ailesine 43mm çapa sahip üç yeni versiyon ekledi. Koleksiyonun yeni üyeleri, kült modele sahip olmak istese orijinal versiyonun oversized ebatları nedeniyle çekimser yaklaşan saat tutkunlarına göz kırpıyor.

iwc-big-pilot-s-watch-43-1.jpg iwc-big-pilot-s-watch-43-2.jpg

Üç yeni referans ile IWC ürün grubuna dahil olan model ailesi, 43mm çapında ve 13.6mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. Mat ağırlıklı yüzeylerden oluşan çelik kasa, konseptin profesyonel enstrüman kimliğini başarıyla temsil ediyor. Big Pilot konseptinin imza detayları arasında yer alan kubbe formlu iri kurma kolu, 43mm model ailesinde de yerini alıyor. Her iki yüzünde de safir kristal camlar bulunan kasa, pilot saatleri için hayati önem taşıyan, ani basınç değişikliklerine dayanıklılık sağlayacak şekilde üretiliyor. Görece kompakt yapısıyla daha geniş bir kullanıcı profiline hitap eden model, yine Big Pilot’s Watch ailesinde bir ilk olan, paslanmaz çelik bilezik opsiyonunu da beraberinde getiriyor. Yeniden tasarlanmış oranlarıyla Big Pilot DNA’sından uzaklaşmadan konforlu bir kullanım vadeden kasa, 100 metre su direnci ile birçok su aktivitesine de yeşil ışık yakıyor.

iwc-big-pilot-s-watch-43-3.jpg iwc-big-pilot-s-watch-43-4.jpg

Yeni model ailesi, klasik siyah rengin yanında bir de mavi kadran alternatifi ile sunuluyor. Baskı tekniği ile uygulanmış büyük rakam saat markörleri, saat 12 konumunda yer alan çift noktalı üçgen ve kalın fosfor dolgulu kollarla donatılan kadranda tarih penceresi dahil herhangi ekstra bir özellik bulunmuyor.

iwc-big-pilot-s-watch-43-5.jpg iwc-big-pilot-s-watch-43-6.jpg

Yeni modellere, IWC bünyesinde tasarlanan ve üretilen Caliber 82100 mekanizma hayat veriyor. IWC’nin yeni nesil mekanizma ailesinde yer alan otomatik kalibre 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve gücünü IWC imzalı perfore rotordan alıyor. Markaya patentli Pellaton sistemi ve ikiz tulumba donanımı sayesinde tam kurulumda 60 saate kadar güç rezerv süresi sunabilen mekanizma, safir kristal cam bölmeli arka kapaktan zevkle izlenebiliyor.

iwc-big-pilot-s-watch-43-7.jpg iwc-big-pilot-s-watch-43-8.jpg

Koleksiyonda yer alan modellere dair referans bilgileri ise şu şekilde;

Ref. IW329301: Paslanmaz çelik kasa, siyah kadran, rodyum kaplama saat kolları, kahverengi dana derisi kayış

Ref. IW329303: Paslanmaz çelik kasa, mavi kadran, rodyum kaplama saat kolları, mavi dana derisi kayış

Ref. IW329304: Paslanmaz çelik kasa, mavi kadran, rodyum kaplama saat kolları, paslanmaz çelik bilezik

Saat dünyasının ikonları arasında yer alan Big Pilot, sadece IWC için değil tüm saat endüstrisi için en rafine pilot saatlerinden biri kabul ediliyor. IWC’nin başarılı tasarımcısı Christian Knoop ve ekibinin hünerli ellerinde hayat bulan bu yeni model ailesi ise, konseptin DNA’sından uzaklaşmadan konforlu bir Big Pilot tecrübesi sunuyor.

iwc-big-pilot-s-watch-43-9.jpg iwc-big-pilot-s-watch-43-10.jpg

Horobox ekibinin gözünden IWC Big Pilot’s Watch 43 incelemesi

Christian Knoop ile gerçekleştirdiğimiz röportaj

IWC Big Pilot’s Watch 43 ve çok daha fazlasını incelemek için sizi www.arte.ist web sayfasını ve İstinye Park İstanbul ya da Yalıkavak Marina Bodrum/Muğla’da bulunan Arte Butikleri’ini ziyaret etmeye davet ediyoruz. Lüks alışveriş konusunda multi-brand mağazacılığın ülkemizdeki kilometre taşları arasında yer alan Arte Butikleri, konforlu ortamları, farklı marka alternatifleri ve geniş ürün envanteri ile size benzersiz bir lüks saat alışveriş deneyimi vadediyor.

Benzer Haberler