alexa Jaeger-LeCoultre 2024 Yenilikler | Watches and Wonders 2024 Yenilikler
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jaeger-LeCoultre Duometre Quantieme Lunaire

Jaeger-LeCoultre, ilk kez çarpıcı mavi kadranla ve çelik olarak sunulan Duometre Quantieme Lunaire'in yeniden yorumlanması da dahil olmak üzere yeni nesil Duometre saatleriyle boy gösteriyor.

jaeger-lecoultre-duometre-quantieme-lunaire-1.jpg

Klasik tasarımın bu modern yorumu, markanın hassasiyet ve yeniliğe olan bağlılığını vurguluyor. 2007'de tanıtılan Duometre mekanizması, güç kaynağını kesintiye uğratan temel komplikasyonlar sorununu ele alarak hassas zaman işleyişi için sürekli enerji akışını sağlaması ile biliniyor. 19. yüzyıldan kalma iki tulumbalı bir cep saatinden ilham alan Jaeger-LeCoultre mühendisleri, zaman işleyişi ve komplikasyonlar için güç akışlarını ayırarak konsepti daha da rafine hale getiriyor.

jaeger-lecoultre-duometre-quantieme-lunaire-2.jpg

Duometre Quantieme Lunaire, hassas zaman ölçümü için bir saniyelik aralıklarla dönen, kendine özgü bir ikinci foudroyante ibresin ev sahipliği yapıyor. Ters bir piramit oluşturan üç alt sayaçtam oluşan simetrik kadran düzeni, zarafet ve dengeyi yansıtıyor. Kadranın koyu mavi tonu ve çeşitli kaplamaları, tarihi sektör kadranlarını anımsatan kontrast görselliği ile dikkat çekiyor.

jaeger-lecoultre-duometre-quantieme-lunaire-5.jpg

jaeger-lecoultre-duometre-quantieme-lunaire-3.jpg jaeger-lecoultre-duometre-quantieme-lunaire-4.jpg

Şeffaf arka kapaktan görülebilen mekanizma, Jaeger-LeCoultre'un hassas işçiliğini sergileyen güneş ışığı motifli Cenevre şeritleriyle göz kamaştırıyor.

jaeger-lecoultre-duometre-quantieme-lunaire-6.jpg jaeger-lecoultre-duometre-quantieme-lunaire-8.jpg

19. yüzyılın savonette cep saatlerinden ilham alan yeni Duometre kasası, daha fazla kullanılabilirlik için yuvarlatılmış hatlara ve yeniden tasarlanmış kurma koluna ev sahipliği yapıyor. 34 parçadan oluşan karmaşık yapısı, birden fazla finisaj tekniğine izin vererek büyüleyici bir ışık etkileşimi sunuyor.

jaeger-lecoultre-duometre-quantieme-lunaire-7.jpg

Çağdaş tasarımı ve teknik gelişmişliğiyle çelik Duometre Quantieme Lunaire, Jaeger-LeCoultre'un Haute Horlogerie geleneklerini onurlandırırken hassasiyet ve yeniliğe olan bağlılığının somut bir örneği olarak karşımıza çıkıyor. 

Benzer Haberler