alexa Karantina Dostu 6 Akıllı Saat | TAG Heuer | Apple Watch | Samsung | Casio
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Karantina Dostu 6 Akıllı Saat

Karantinalar, yasaklar derken, evden çıkamadığımız şu günlerde formumuzu korumamıza yardımcı olacak altı akıllı saati sizler için bir araya getirdik.

Uzun zamandır evdeyiz. Uzmanlar bir süre sonra eski hayatlarımıza kavuşacağımızı söyleseler de tam anlamıyla eski hareketli günlerimize dönmemize daha uzun bir zaman var gibi görünüyor.

quarantine-friendly-connected-watches-1.jpg

Karantinalar ve yasaklar yalnızca psikolojimizi değil, fizyolojimizi de etkiliyor. Hareket etmeye programlanmış bedenlerimiz, sürekli olarak aynı metrekareler içinde yaşam mücadelesi verirken, bozulmaya yüz tutmuş beslenme alışkanlıklarımız da durumu iyice içinden çıkılmaz hale getiriyor.

quarantine-friendly-connected-watches-apple-watch-series-5-2.jpg

Son zamanlarda artan ağrılar, genişleyen bedenler, depolanan yağlar, liste uzayıp gidiyor. Evet, doğru beslenme alışkanlıkları ve düzenli spor disiplini bir anda kazanılacak özellikler değiller. Neyse ki, spor yapmak için bol aletli salonlara, geniş düzlüklere ve hatta açık havaya ihtiyacınız yok. Şimdi size, oturduğunuz yerden kalkıp bedeninizi biraz hareketlendirirken nabzınızı kontrol edebileceğiniz, harekete çevirdiğiniz kalorileri sayabileceğiniz, gelişmenizi ve ilerlemenizi takip edebileceğiniz küçük arkadaşlarınızı tanıtacağım. Akıllı saatler daha önce hiç bu kadar sempatik gelmemişti.

quarantine-friendly-connected-watches-2.jpg

Listenin başında ‘lüks akıllı saat’ konseptinin en başarılı üyesi, TAG Heuer Connected yer alıyor. Google’ın ürettiği Wear OS işletim sisteminden gücünü alan akıllı saatin yeni versiyonu, işlerimizi evden halletmek zorunda kaldığımız şu günlerde, akıllı telefonumuzla bütünleşik yardımcı özellikleriyle gücümüzü artırmayı hedefliyor. Asıl konumuz olan spor asistanlığı konusunda e kişisel antrenörünüzü aratmayacak Connected, TAG Heuer kalitesi ile akıllı saat kullanışlılığını bir arada yaşamak isteyenlerin tek adresi olmalı.

quarantine-friendly-connected-watches-tag-heuer-connected-2020.jpg

İkinci sırada bir başka dünya devi, Apple’nin Watch Series 5 modeli yer alıyor. Bu saati bileğinize taktığınızda cep telefonunuzu ne kadar az elinize aldığınızı fark edip hayranlıkla şaşkınlık arası bir duygu haline bürünmeniz çok muhtemel. Apple Watch’ın sağlık öncelikli özellikleri, onu piyasada rakiplerin bir hatta birkaç adım ötesine taşıyor. Elektrokardiyogram çekme, acil durumlarda sağlık ekiplerine haber verme gibi olağanüstü özellikleri de bulunan saat, aynı zamanda kusursuz bir aktivite arkadaşı. Bütünleşik GPS ile yaptığınız aktiviteye dair öğrenmek istediğiniz her detay, Apple Watch’ta mevcut.

quarantine-friendly-connected-watches-apple-watch-series-5.jpg

Üçüncü sırada, Apple’nin azılı rakibi, Koreli teknoloji devi Samsung ve spor destekçisi özellikleriyle ön plana çıkan Galaxy Watch Active2 modeli yer alıyor. Genel spor ve fitness asistanlığı haricinde uyku ve stres yönetimi konularında da kullanıcısına destek olmayı hedefleyen Samsung, ulaşılabilir fiyat etiketiyle rakiplerinden ayrılmayı başarıyor. Nabız ve aktivite takibi başta olmak üzere, dünyanın en bilindik spor markalarıyla sağladığı iş birliğiyle, kullanıcısına benzersiz bir spor tecrübesi yaşatmayı öngören marka, Active2’nin alanındaki en başarılı saatlerden biri olmasını sağlıyor.

quarantine-friendly-connected-watches-samsung-galaxy-watch-active2.jpg

Dördüncü sırada, ABD’li elektronik uzmanı Garmin ve sporcu modeli “Venu” yer alıyor. Güçlü işlemcisi ve benzersiz grafikleriyle akıllı saatlerin aynı anda hem şık hem de kullanışlı olabileceğini kanıtlayan Venu’da vücut enerji grafiğinden, kandaki oksijen doygunluğuna, stres, su, nefes ve uyku takibinden, nabız kontrolüne kadar sayısız özellik bulunuyor. Yerleşik spor destek ünitesi sayesinde saat içinde yer alan çok sayıda antrenmandan birini seçebilir ya da kendi programınızı oluşturabilirsiniz. Kısaca, saatiniz ve siz olduktan sonra spor yapmak için bir engeliniz kalmıyor.

quarantine-friendly-connected-watches-garmin-venu.jpg

Beşinci sırada Google Wear OS’un gücünü arkasına alan Finlandiyalı üretici Suunto ve “7” modeli yer alıyor. 70’in üzerinde spor faaliyetini otomatik olarak algılayan ve kaydeden saatte yerleşik GPS ve harita hizmetleri, kalp monitörü, Google Fit, Google Pay, Google Assistant gibi özellikler bulunuyor. Sınırlarınızı zorlamak ve hayatınızı kolaylaştırmak adına gereken ne varsa bünyesinde barındıran Suunto 7, göz alıcı renkleri ve değiştirebilir kayışlarıyla yalnızca aklınıza değil, gözünüze de hitap etmeyi başarıyor.

quarantine-friendly-connected-watches-suunto-7.jpg

Listenin sonunda akıllı saat piyasasının en yeni oyuncularından biri yer alıyor: Casio G-Shock GBDH1000-1A7. Kadrana yerleştirilmiş güneş panelleriyle şarj olarak gücüne güç katan model, bluetooth ve GPS bağlantıları sayesinde aktivitelerinizi izlemekle kalmıyor, yerleşik kalp monitörüyle sağlığınızı da takip altına alıyor. Üstelik efsanevi G-Shock modellerinden alıştığımız, termometre, barometre, altimetre gibi özellikler de standartlar arasında yer alıyor.

quarantine-friendly-connected-watches-gbdh1000-1a7-casio-g-shock.jpg

Evet, şimdi bahaneleri bir kenara bırakalım ve üzerimizdeki miskinlikten bir an önce kurtulalım. Bedenimiz en kıymetli hazinemiz ve bu zor günlerde ona iyi bakmak zorundayız. Akıllı saat üreticileri biz saat severleri motive etmek için elinden geleni yapmış. Peki, hala bahaneniz var mı?
Benzer Haberler