alexa Conquest | Longines | V.H.P. | Chronograph | Conquest Koleksiyonu | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Longines Conquest V.H.P. Chronograph

Logo_Longines_slider_New_C-_-15710.jpg

Swatch Group çatısı altında faaliyetlerine devam eden Longines, yaklaşan Baselworld 2018 öncesi beğenilen serisi Conquest Koleksiyonu’na eklediği yeni kronograf modelleri tanıttı. Markanın ultra hassas Quartz mekanizması ile donatılan modeller farklı kasa ve kadran seçenekleri ile geliyor.

L3-717-4-66-6PR-Longines-Conquest-V-H-P-Chronograph-1-O.jpg

Koleksiyona dahil olan yeni modeller için paslanmaz çelikten üretilmiş iki farklı kasa ebadı hazırlanmış. 42mm ve 44mm çap seçeneklerine sahip olan kasalar aynı zamanda paslanmaz çelik ve paslanmaz çelik üzeri PVD kaplama şeklinde opsiyonlara da sahip şekilde tasarlanmış. Tüm modeller için ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camın kullanıldığı kasaların su geçirmezlik derecesi ise 50 metre olarak ayarlanmış.

L3-727-4-76-Longines-Conquest-V-H-P-Chronograph-4-.jpg L3-727-4-66-Longines-Conquest-V-H-P-Chronograph-5-.jpg

Yeni modellerin kadranları siyah, gümüş, mavi ve karbon seçenekleriyle geliyor. 2si büyük rakam, 9u ise baton tarzında hazırlanan indekslere yine baton tarzı kollar eşlik ediyor. Saat 12 hizasında yer alan Longines logosunun altında modele hayat veren mekanizmaya vurgu yapan kırmızı fontlu V.P.H. yazısı göze çarpıyor.

L3-717-4-96-6PR-Longines-Conquest-V-H-P-Chronograph-2-O.jpg

Tüm modellerin içerisinde markanın Caliber Longines 289.2 referansını taşıyan ultra hassas mekanizması görev yapıyor. Bir yıl boyunca sadece ±5 saniyelik sapma toleransı ile dikkat çeken Quartz mekanizma, zaman tutma fonksiyonun yanında tarih Tri-Compax formasyonunda hazırlanmış kronograf özelliklerine yer veriyor.

Yeni modeller, paslanmaz çelik ve paslanmaz çelik üzeri siyah PVD kaplama bilezik seçeneklerinin yanında siyah ve mavi tonlarda hazırlanmış kayış alternatifleri ile vitrinlerde boy göstermeye hazırlanıyor.

L3-717-2-66-9-Longines-Conquest-V-H-P-Chronograph-3-.jpg

Benzer Haberler