alexa Longines | International Racing Festival | Horse Racing | Veliefendi Hipodromu | TJK | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Longines Veliefendi Hipodromunun Tozunu Attırdı

Logo-Longines.jpg

Geçtiğimiz hafta sonu Veliefendi Hipodromunda Longines Show vardı. Uluslararası İstanbul Yarış Festivali ile Türkiye’deki ilk at yarışı ortaklığını başlatan İsviçreli saat üreticisi etkinliğin unvan ortağı ve resmi zaman tutucusu oldu. Ayrıca marka, yarışın gerçekleşeceği Veliefendi Hipodromu’nun ve Türkiye Jokey Kulübü’nün resmi saati ve zaman tutucusu olacak.

Longines-nternational-Racing-Festival-12.jpg

Longines-nternational-Racing-Festival-1.jpg Longines-nternational-Racing-Festival-2.jpg

Genel yayın yönetmenimiz Serdar Oal ve fotoğrafçımız Emre Şisman ile katılım gösterdiğimiz etkinlikte kapıdan girdiğimiz anda atmosferin ve ortamın büyüsü ile at yarışı sever birisi haline dönüştük. Festivalin ve yarışların eğlencesini kaçırmazken çalışmayı da ihmal etmedik. Etkinlik anına dair canlı fotoğraf ve videoların paylaşımını sosyal medya kanallarımız vasıtası ile tüm gün boyunca devam ettirdik.

Longines-nternational-Racing-Festival-11.jpg

Longines Türkiye marka müdürü Sn. Özlem Kıroğlu Geylan ile yaptığımız keyifli söyleşiye aşağıda yer veriyoruz.

Günün ilk yarışı Saat 14.30’ta koşulan Fegentri Amatör Bayan Biniciler Şampiyonası Koşusuydu. Sentetik kum zeminde koşulan yarışı Autumn Pearl ismindeki safkan at ve binicisi Sılja Storen kazandı.

Longines-nternational-Racing-Festival-4.jpg

Çok sayıda ünlü ismin yer aldığı etkinlikte televizyon ve spor camiasından bilindik simalar da yarışların heyecanına ortak oldu. Günün zarafet ödülünün sahibi Ayşegül Aksoy, hediyesi Longines DolceVita modelini başarılı oyuncu Tuba Ünsal’dan aldı.

Longines-nternational-Racing-Festival-16.jpg Longines-nternational-Racing-Festival-13.jpg

Saatlerimiz 17.30’u gösterdiğinde ise günün en önemli yarışı olan Longines Uluslararası Topkapı Koşusunun startı verildi. 1600 m çim parkurda koşulan yarışı Blond Me isimli safkan kazandı. Binicisi O. Murphy ise Longines Master Collection koleksiyonda yer alan saat ile ödüllendirildi. Ayrıca safkan atın sahibi ve antrenörü de Longines marka saat ile ödüllendirildiler.

Longines-nternational-Racing-Festival-14.jpg

Longines-nternational-Racing-Festival-8.jpg Longines-nternational-Racing-Festival-17.jpg

Saat 18.00 itibari ile son yarış koşuldu ve etkinlik sona erdi. Böylesine keyifli bir etkinliğin içerisinde yer almak oldukça mutluluk vericiydi. Longines ve binicilik dünyası uzun süredir bir beraberlik içerisinde, yapılan organizasyonun kalitesi de bunu gösteriyor. Longines ve Swatch Group ailesine nazik davetleri ile çok teşekkür ediyoruz.

Benzer Haberler