alexa Maurice Lacroix | Pontos | Day Date | Black | DLC | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Maurice Lacroix Pontos Day Date Black DLC Reference: PT6358-DLB04-430-5

Maurice Lacroix, siyah DLC kaplamalı kasası ve haki yeşil kadranı ile dikkat çeken yeni Pontos Day Date modelini tanıttı.

maurice-lacroix-pontos-day-date-black-1.jpg

Köklü marka, uzun bir süredir son yılların yükselen trendi entegre bilezikli lüks spor saat segmentinin ezber bozan oyuncusu Aikon Koleksiyonu’nu geliştirip güçlendirmeyi odak noktasına almış durumda. Kendi sınıfının en başarılı model ailelerinden kabul edilen Aikon’un biraz gölgesinde kalmış da olsa, markanın ikonik ürün gruplarından Pontos da genişlemeye devam ediyor. Klasik çizgileri modern zamanların tasarım anlayışı ile aynı potada eriten zamansız koleksiyon, yeni bir limitli model ile bir kez daha saat tutkunlarının karşısına çıkıyor. 

maurice-lacroix-pontos-day-date-black-2.jpg

Yeni model, 41mm çapında ve 11mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. Paslanmaz çelik üzerine mat siyah DLC kaplamalı kasa, aşağı doğru sarkan boynuz formu ve spiral desenli klasik kurma kolunu çevreleyen çıkıntılarıyla sportif ve güçlü bir görüntü sunuyor. Ön ve arka yüzünde safir kristal camların yer aldığı şık kasa, 100 metreye kadar su geçirmiyor.

maurice-lacroix-pontos-day-date-black-3.jpg

Mat siyah kasayı, güneş ışını deseniyle hareket kazanan, haki yeşil bir kadran tamamlıyor. Yine kasaya uygun mat siyah bileşenlere ev sahipliği yapan kadran, saniye kolunun uç kısmındaki kırmızı detay ile sportif bir havaya da bürünüyor. Gün ve tarih özelliklerinin okunabildiği sade kadran, Super-LumiNOVA dolgulu bileşenleri ile karanlık ortamlarda da yeterli görünürlüğü sağlıyor. 

maurice-lacroix-pontos-day-date-black-4.jpg

Yeni modele, Sellita tabanlı, Caliber ML143 hayat veriyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan otomatik mekanizma, tam kurulumda 38 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Rodyum kaplamalı ve Côtes de Genève süslemeli mekanizma, safir kristal cam arka kapaktan izlenebiliyor. 

maurice-lacroix-pontos-day-date-black-5.jpg

Sadece 1000 adet ile limitli üretilen modele, koyu yeşil naylon kayış ve siyah DLC kaplamalı çelikten üretilmiş kelebek klips eşlik ediyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 2,080.

Benzer Haberler