alexa 443 | 445 | 447 | 449 | Symphony Collection | Tetra | Nomos Glashütte | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ölümsüze Saygı Duruşu: Nomos Glashütte Tetra Symphony Collection

Ode to Joy, Immortal Beloved, Fidelio, Divine Spark... Nomos Glashütte, yeni kuartetiyle Beethoven’a saygı duruşunda bulunuyor.

nomos-glashutte-tetra-symphony-collection-1.jpg

Konfüçyüs müzik için “Yer ile gök arasındaki uyum” der. Birçok filozof tarafından evrene ruh, zihne kanat, hayallere uçma özgürlüğü tanıyan; duygu, düşünce ve imgeleri tek ya da çok sesli olarak türlü biçimlerle anlatan bu sanat dalı, hiç kuşkusuz hem insan hem de evren için vazgeçilmez. Ses, maddenin titreşimiyle oluşur ve evrende her şey titreşim halindedir. Bu nedenledir ki, seslerin armoni oluşturarak meydana getirdiği müzik, insandan önce de var olmuş, insandan sonra da var olacak olarak kabul ediliyor.

nomos-glashutte-tetra-symphony-collection-2.jpg

Müzik sonsuz bir deniz... Nomos Glashütte de bu denize dalarak, büyük besteci Ludwig van Beethoven’a saygılarını sunmayı kendine bir borç bilmiş.

nomos-glashutte-tetra-symphony-collection-3.jpg

Saatseverlerle buluştuğu ilk günden itibaren büyük takdir toplayan ve Almanya’da üretilen mekanik saatler arasında en çok bilinirliğe sahip olan Nomos Glashütte Tetra, bu güzel görev için özel olarak seçilmiş. Bu dört yeni versiyon, kadran renk seçenekleriyle birbirinden ayrılıyor. Tetra Götterfunken (Divine Spark – Ref. 444 ) için bakır, Tetra Ode an die Freude (Ode to Joy – Ref. 446) için zeytin yeşili, Tetra Unsterbliche Geliebte (Immortal Beloved – Ref. 448) için turkuaz, Tetra Fidelio (Ref. 450) için koyu mavi kullanılmış.

nomos-glashutte-tetra-symphony-collection-4.jpg nomos-glashutte-tetra-symphony-collection-5.jpg

Birlikte mükemmel kuartet armonisi yakalayan yeni Tetra modelleri, isimlerini, Nomos Glashütte gibi, Almanya’yı temsil eden besteci Beethoven’ın zamansız klasiklerinden alıyor. Müzikseverler, gelmiş geçmiş en ünlü ve etkileyici besteciler arasında gösterilen Ludwig van Beethoven’ın 250’nci yaş gününü, 2020’nin kış aylarında kutlayacak. Bununla birlikte Glashütte’de saat yapımcılığındaki 175’inci yıl dönümünü yaşayacak.

nomos-glashutte-tetra-symphony-collection-6.jpg

Nomos Glashütte Tetra dörtlüsü, 29.5 x 29.5mm paslanmaz çelik kasayla geliyor. Saatlerin tamamında kasaya dört vidayla tutturulmuş safir kristal cam bölmeli arka kapak bulunuyor. Kare kasa, yalnızca 30 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

nomos-glashutte-tetra-symphony-collection-7.jpg

Nomos Glashütte Tetra Symphony Collection markanın kendi üretimi olan ve 43 saate kadar güç rezerv süresi sunabilen, elden kurmalı Caliber Alpha ile hayat buluyor.

nomos-glashutte-tetra-symphony-collection-8.jpg

Alman tasarım anlayışı Bauhaus’a ve Nomos Glashütte’nin kodlarına bağlı kalınarak hazırlanan saatlerde, koyu mavi kadranlı Tetra Fidelio haricinde, zamanı altın kollar, Fidelio’daysa rodyum kaplama kollar gösteriyor.

nomos-glashutte-tetra-symphony-collection-9.jpg

Bugüne kadar kalitesi, değeri ve tasarımıyla 150 ödüle layık görülen Tetra’nın bu yeni modelleri, gri pelüş deri kayışla tamamlanıyor.

nomos-glashutte-tetra-symphony-collection-10.jpg nomos-glashutte-tetra-symphony-collection-11.jpg
Benzer Haberler