alexa 215.30.46.51.03.001 | 215.33.46.51.03.001 | Planet Ocean 600M | Seamaster | Omega | America’s Cup | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Omega: Hızlı Bir Tekne ve Seamaster Ekibi

OMEGA’nın Seamaster Planet Ocean 600M modeli, ETNZ ekibinin son teknoloji America’s Cup teknesinin lansmanında, mürettebatın hızını belirliyor.

omega-seamaster-planet-ocean-600m-america-s-cup-1.jpg

America’s Cup yelken takımları için galibiyet avantajı elde etme arayışı, yarış fiilen başlamadan aylar önce gerçekleşir. Bu yüksek teknoloji sporunda tekne tasarımcıları, mürettebatın zaferinde belirleyici bir role sahiptir.

omega-seamaster-planet-ocean-600m-america-s-cup-2.jpg

Auckland’daki Kiwi teknesinin vaftiz töreninde tasarımcılar ve tekne üreticileri, hak ettikleri ilgi odağını yakalayarak anın tadını çıkardılar. Şampanyalar, hidrodinamik ve aerodinamik performans arasındaki mükemmel dengeyi sağlamak için optimize edilmiş ikinci nesil AC75’in yenilikçi gövdesi üzerinde patlatıldı. Tekneye, ekibin ruhu ve teknenin özellikleriyle bağdaşlaşan, okyanusun canlandırıcı ve enerji verici güç ve kararlığının özünü simgeleyen ‘Te Rehutai’ adı verildi.

omega-seamaster-planet-ocean-600m-america-s-cup-3.jpg omega-seamaster-planet-ocean-600m-america-s-cup-4.jpg

Tekne tasarımcılarının neşesine ortak olmak üzere OMEGA elçileri Peter Burling ve Blair Tuke da dâhil, bütün mürettebat oradaydı. Denizciler, son derece etkileyici bir İsviçre yapımı teknolojiyi bileklerine takarak tekneyi suya indirdi.

omega-seamaster-planet-ocean-600m-america-s-cup-5.jpg omega-seamaster-planet-ocean-600m-america-s-cup-6.jpg

OMEGA’nın ETNZ ekibince kullanılan Seamaster Planet Ocean 600M’i, Master Chronometer sertifikalı bir kronograf. 45.5 mm’lik paslanmaz çelik saat, büyük rakamlı mavi seramik kadrana, saat 6 konumunda tarih penceresine ve iki alt kadrana sahip. Bu alt kadranlardan biri küçük saniye, diğeriyse geçen zamanı sezgisel olarak okumak için 60 dakika ve 12 saat sayacı görevini üstleniyor. Kadranı, Liquidmetal ™ dalış ölçekli, tek yöne döner mavi seramik bezel çevreliyor. Diğer özellikler arasında alveol vidalı arka kapak ve kauçuk astarlı antibakteriyel mavi deri kayış yer alıyor. Saat, resmi görünümün daha uygun olduğu anlar için ekstra çelik bilezikle birlikte geliyor.

omega-seamaster-planet-ocean-600m-america-s-cup-7.jpg omega-seamaster-planet-ocean-600m-america-s-cup-8.jpg

Kronograf işlevi sayesinde yarış anında zamanı tutmak için ideal bir araç olan ETNZ ekibinin saati, dalgalar altındaki maceralara son derece uygun. Seamaster Planet Ocean 600M Master Chronometer Chronograph, 60 bara (600 metre / 2000 fit) kadar su geçirmezlik özelliğine ve helyum kaçış valfine sahip. Transparan arka kapak sayesinde izlenebilen OMEGA Calibre 9900 mekanizma, Master Chronometer statüsüne ulaşmak için endüstrinin en zorlu testlerinden geçti. Sertifikasyon, saatin manyetik alanlara karşı olağanüstü direnç sunduğunu garanti ediyor. Bu özellik, bilgisayar sunucuları ve diğer elektronik ekipmanlarla yüksek teknolojinin kullanıldığı ortamlarda çalışan denizciler ve tasarımcılar için vazgeçilmez öneme sahip.

omega-seamaster-planet-ocean-600m-america-s-cup-9.jpg omega-seamaster-planet-ocean-600m-america-s-cup-10.jpg

‘Te Rehutai’nin lansmanı, ETNZ ile 25 yıllık gururlu ortaklığı bulunan OMEGA için heyecan verici bir andı. Tekne ve saat tasarımı arasındaki net benzerlikler, karşılıklı saygı ve açık fikirli bir alışveriş olanağı sağladı. OMEGA, neredeyse iki yüzyıldır son teknoloji yenilikler konusundaki itibarını koruyor. Tasarımcılar, saat ustaları ve mühendisleri, çok farklı bir ölçekte çalışsalar da, dünyanın en hızlı yelkenlilerinin arkasındaki yaratıcı beyinlerle aynı hassasiyet, işlevsellik ve estetik duygusunu paylaşıyorlar.

omega-seamaster-planet-ocean-600m-america-s-cup-11.jpg

OMEGA, ETNZ’yi olağanüstü teknesinin denize inişini tebrik ediyor; Kiwi mürettebatının resmi ortağı olarak, teknenin aldığı kazanan son formu için heyecanlanıyoruz.

omega-seamaster-planet-ocean-600m-america-s-cup-12.jpg

Benzer Haberler