alexa PAM00768 | Lo Scienziato | Luminor | Panerai | Galileo Galilei | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Panerai Luminor Tourbillon GMT “Lo Scienziato” (Ref. PAM00768)

Panerai, ünlü İtalyan bilim insanı Galileo Galilei adına tasarlanan model ailesi "Lo Scienziato" kapsamında yer alan yeni modeli PAM00768 ile boy gösterdi. Yeni model tıpkı geçmiş edisyonlarda olduğu gibi yine markanın ulaştığı teknolojik seviyeyi gözler önüne seren detaylarla donatılmış.

pam00768-panerai-luminor-tourbillon-gmt-lo-scienziato-1.jpg

Ünlü markanın ürün grubuna 2010 yılında eklenen “Lo Scienziato” (İtalyanca’da bilim insanı manasına geliyor), ilk versiyonda 48mm çapında tasarlanmış Radiomir tarzı bir kasa taşıyordu. 2016 senesinde Luminor tarzı kasayla güncellenen model, 3-D baskı sistemiyle hazırlanmış ve Direct Metal Laser Sintering teknolojisi ile titanyumdan üretilmiş kasasıyla dikkat çekmişti. Lo Scienziato model ailesi grubun yeni üyesi PAM00768 ile bir kez daha saat tutkunlarının karşısına çıktı.

pam00768-panerai-luminor-tourbillon-gmt-lo-scienziato-3.jpg

Yeni model 47mm çapında ve 17.66mm yüksekliğinde tasarlanmış, Luminor tarzı kasa ile geliyor. Bir önceki versiyonda olduğu gibi yine DMLS teknolojisiyle titanyum tozları kullanılarak üretilen kasa, bu sefer bezel, ayar kolu ve ayar kolu kilidi bileşenlerinde Panerai’in patentli yeni nesil malzemesi Carbotech’ten faydalanmış. Sadece 18 gramlık ağırlığı ile hayranlık uyandıran kasanın her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar kullanılmış. Su basıncına dayanıklılık değeri ise modele yakışır bir şekilde 10ATM/100m olarak ayarlanmış.

pam00768-panerai-luminor-tourbillon-gmt-lo-scienziato-5.jpg

Modelin iskelet şeklinde tasarlanan kadranında koyu yeşil detaylara yer verilmiş. Açık kısımdan görünen karartılmış mekanizma bileşenleri ile endüstriyel bir görüntü sunan kadranda merkeze yerleştirilmiş zaman gösterimi ve 30sn’lik Tourbillon eşapmanı dışında GMT, küçük saniye, gece/gündüz göstergesi ve güç rezerv indikatörüne de yer verilmiş.

pam00768-panerai-luminor-tourbillon-gmt-lo-scienziato-2.jpg

Bu ileri teknoloji modele hayat vermesi için Caliber P.2005/T tercih edilmiş. 31 taş olmak üzere 277 ayrı parçadan üretilen elden kurmalı mekanizmanın çalışma frekansı 4Hz (28.800vph), tam kurulumda verdiği güç rezerv süresi ise 6 gün olarak ayarlanmış.

pam00768-panerai-luminor-tourbillon-gmt-lo-scienziato-4.jpg

Panerai Luminor Tourbillon GMT “Lo Scienziato” PAM00768 gri timsah derisi kayış ve titanyum katlanır klips ile geliyor. Kutu setinin içinde üzerinde titanyum standart tokanın görev yaptığı bir de Velcro kayış yer alıyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 145,000.

Benzer Haberler