alexa Speake Marin | Openworked | Dual Time | Terracotta
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Speake Marin Openworked Dual Time Terracotta

Speake Marin'in Canlı Çift Zamanlı Modeli Yaz 2024'te Sahneye Çıkıyor

Speake Marin, 2019 yılında piyasaya sürülen One & Two Dual Time Openworked modeline yeni bir soluk getiriyor. Zarif GMT fonksiyonları, retrograd tarihi ve ikonik Piccadilly kasası ile bilinen bu saat, yaz 2024 için canlı terracotta-turuncu tonlarıyla yeniden tasarlandı.

speake-marin-open-worked-dual-time-terracotta-1.jpg

Önceki sürümlerinde daha sade bir palet ve gül altın kasa ile görülen model, şimdi modern renkler ve malzemelerle dikkat çekiyor. 2021 yılında siyah DLC kasalı ve nane renkli vurgularla, 2022 yılında ise asidik lime yeşili tasarımıyla karşımıza çıkan marka, bu kez göz alıcı bir görünümle devam ediyor.

speake-marin-open-worked-dual-time-terracotta-2.jpg

Speake Marin’in tasarımının imzası olan, büyük tırtıklı kurma kolu ve düz boynuzlu tambur şeklindeki Piccadilly kasa, yeni Openworked Dual Time modelinde de yer alıyor. Parlatılmış yüzeyler ve fırçalanmış kasa ortası ile titanyumdan üretilen model, 38mm ve 42mm çap seçenekleriyle, her ikisi de 12.35mm yükseklikle sunuluyor.

speake-marin-open-worked-dual-time-terracotta-3.jpg

Açık işlenmiş kadran, parlak terracotta ana plakası ve çok katmanlı göstergeleriyle dikkat çekiyor. 1:30 konumundaki küçük saniye sayacı, turuncu mat kaplama, gri işaretler ve 5 saniyelik aralıklara uygulanan mavirenkli Super-LumiNova ile öne çıkıyor. Küçük saniye çevresindeki at nalı şeklindeki yol, retrograd tarih göstergesine işaret ediyor.

speake-marin-open-worked-dual-time-terracotta-4.jpg

Rodyum kaplı köprüler, mikro patlatılmış yüzeyler ve ayna cilalı eğimler, tarih göstergesinin her iki yanında yer alıyor. 24 saat ölçekli iki tonlu GMT göstergesi, mikro rotor açıklığı üzerinde asılı duruyor. Gece okuma siyah alanlarda gri rakamlarla, gündüz okuma ise gümüş renkli alanda turuncu rakamlarla gösteriliyor.

speake-marin-open-worked-dual-time-terracotta-5.jpg

Saatin eğlenceli bir diğer özelliği, farklı renklerde uygulanan Super-LumiNova. İkinci zaman dilimi, turuncu Super-LumiNova ile parlıyor; yerel zamanı gösteren Big Ben tarzı kollar ise mavi SLN ile işlenmiş durumda.

speake-marin-open-worked-dual-time-terracotta-6.jpg

Speake Marin’in özel tasarımı SMA02 kalibre, 4Hz hızında çalışıyor ve 52 saatlik güç rezervi sunuyor. Şeffaf kasa arkası, köprüler üzerindeki ince Cenevre çizgileri ve turuncu kaplamalı mikro rotor gibi detayları göz önüne seriyor.

speake-marin-open-worked-dual-time-terracotta-7.jpg

Modern ruhunu vurgulayan Dual Time modeli, beyaz kauçuk kayış ve titanyum pim tokası ile tamamlanıyor. 38mm titanyum kasa CHF 31,900 (vergi hariç) ve 42mm kasa CHF 32,400 (vergi hariç) fiyatla satışa sunuluyor. Daha fazla bilgi için (http://speake-marin.com) adresini ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Haberler