alexa 3243-222/393 | Lady Dual Time | Ulysse Nardin | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysse Nardin Classic Lady Dual Time (Ref. 3243-222/393)

Ulysse Nardin, seyahat ederken de şıklığından ve zarafetinden ödün vermeyen kadınlar için tasarladığı Classic Lady Dual Time ile, GMT özelliğine sahip kadın saatleri segmentine güçlü bir alternatif kazandırıyor.

3243-222-393-ulysse-nardin-classic-lady-dual-time-2.jpg

GMT (ikinci zaman dilimi) özelliği, bugün klasik komplikasyonlar ile modern dünyanın kesiştiği kısıtlı alanın içinde bulunuyor. Yarım asırdan fazla bir süredir kol saatlerine eşlik eden bu kullanışlı komplikasyon, sık seyahat eden saat tutkunları için vazgeçilmez bir özellik olarak terminolojide yerini alıyor. Farklı uygulama şekilleri bulunan fonksiyonu, kadın kullanıcılar için daha da pratik hale getiren Ulysse Nardin Classic Lady Dual Time sizlerle...

3243-222-393-ulysse-nardin-classic-lady-dual-time-6.jpg

Seyahat kısıtlamalarının tekrar gündemde olduğu şu dönemde inceleme köşemize konuk olan model 37.5mm çapında ve 12mm yüksekliğinde bir kasa ile geliyor. Günümüz koşullarında bile bir kadın saati için bir klik büyük durabileceğini düşündüğümüz kasa, paslanmaz çelikten üretilmiş. Tamamı parlak yüzeylerinden oluşan kasanın ön yüzünde yer alan kalın bezel, saatin genel duruşunu olduğundan biraz daha kompakt gösteriyor. Ön ve arka yüzünde çizilmelere dayanıklı safir kristal camların görev yaptığı kasanın su basıncına dayanıklılık değeri ise 50 metre olarak ayarlanmış.

3243-222-393-ulysse-nardin-classic-lady-dual-time-3.jpg 3243-222-393-ulysse-nardin-classic-lady-dual-time-4.jpg

Kasanın tasarımında genel anlamda kalın çizgiler kullanılmış. İlk önce bezelde göze çarpan bu durum, boynuzlarda hatta kurma kolu ve ikinci zaman dilimi özelliğini kontrol eden butonlarda da kendini belli ediyor. Bu detayın, entegre buton özellikli kurma kolunun da yardımıyla, fonksiyonun kullanımı konusunda manikür dostu bir profil çizmesinin kadınlardan tam not aldığını da ekleyelim😃

3243-222-393-ulysse-nardin-classic-lady-dual-time-7.jpg

Modelin kadranı, ışığın açısına göre mor ve mavi tonları arasında gidip gelecek şekilde tasarlanmış. Güneş ışını deseni ile hareketli bir zemin sunan kadrana saat 2 hizasında dijital formlu tarih penceresi, hemen altında ise, kurma kolunun anlık fonksiyonunu gösteren indikatör (Time, Date & Winding = Zaman, Tarih, Kurma) yer alıyor. Saat 9 yönünde bulunan göstergeden Home Time (Ev Saati) okunuyor. İçinde bulunulan zaman diliminin akrep ve yelkovan ile gösterildiği kadrana, pırlanta süslemeli markörler ve bir de Romen rakamı ile yazılmış saat 12 markörü eşlik ediyor. Saniye ise, saat 6 konumunda yer alan alt kadran vasıtasıyla takip ediliyor.

3243-222-393-ulysse-nardin-classic-lady-dual-time-1.jpg

Bu şık ve kullanışlı model gücünü, markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber UN-324 mekanizmadan alıyor. Saat, dakika, küçük saniye, ikinci zaman dilimi ve tarih fonksiyonlarına ev sahipliği yapan 53 taşlı otomatik mekanizma, 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 48 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Marka adına alınmış birden fazla patente sahip mekanizmada, sektörde ilk defa Ulysse Nardin kullanılan silikon zemberek ve anti-manyetik özellikli eşapman gibi ileri teknoloji ürünü bileşenler de görev yapıyor.

3243-222-393-ulysse-nardin-classic-lady-dual-time-5.jpg

Modele, kadran rengine uygun üretilmiş timsah derisi kayış ve Ulysse Nardin imzalı, paslanmaz çelik katlanır toka eşlik ediyor. Şıklık kısmını biraz daha yukarı taşımak isteyen kullanıcılar için modelin bir de pırlanta bezelli versiyonu bulunuyor.

Benzer Haberler