alexa Vacheron Constantin | Patrimony Collection | Excellence Platine
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Vacheron Constantin Patrimony Collection Excellence Platine

Vacheron-Constantin-logo-wordmark.png

Vacheron Constantin, baştan sona değerli materyaller ile üretilmiş, 150 adet limitli Patrimony Collection Excellence Platine modelini saat severlerin beğenisine sundu. Sade ve rafine zevklere sahip koleksiyonerlerin radarına girecek modelin detayları haberimizde.

Vacheron-Constantin-Patrimony-Colleciton-Excellence-Platine-1.jpg

“Collection Excellence Platine“ Vacheron Constantin’in 2006’da hayata geçirdiği bir konsept. İsviçre saatçiliği ile değerli materyalleri bir araya getirerek saat severlere üst düzey bir deneyim yaratan konsept, bugün Vacheron Constantin Patrimony Collection Excellence Platine modeli ile karşımızda. 

42mm kasa çapı ve 7,65mm kalınlığa sahip model, "takım elbise saati" tanımına tamamıyla uyuyor. Saatin kasasında Grado 950 platin malzeme kullanılmış, bu yüzden saatin ağırlığı biraz artıyor olsa da, kompakt yapısı ile kolda rahatsızlık vereceğini düşünmüyorum. Saatin ön ve arka yüzünde safir cam kullanılmış ve su geçirmezlik değeri 30 metre olarak ayarlanmış.

Vacheron-Constantin-Patrimony-Colleciton-Excellence-Platine-2.jpg

Patrimony Collection Excellence Platine için baştan sona değerli malzemelerden üretilmiş demiştim. Modelin kadranı Grado 950 platinden, indeks ve kolları ise 18K beyaz altından üretilmiş. Saatin geneline hakim sadeliği biraz olsun yok etmek için, kadranda kumlama tekniği uygulanmış. 

Kadrandaki güzel detaylardan birisi de saat 4 ile 5 arasında yer alan “Pt 950” yazısı.

Vacheron-Constantin-Patrimony-Colleciton-Excellence-Platine-3.jpg

Vacheron Constantin Patrimony Collection Excellence Platine gücünü Caliber Ref. 4400 AS mekanizmadan alıyor. Vacheron Constantin tarafından geliştirilip üretilen mekanizma, yalnızca 2.8mm kalınlığında. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan kurmalı mekanizma 127 parçadan oluşuyor ve tam kurulumun ardından 65 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. Ayrıca mekanizmada Hallmark of Geneve mührü de yer alıyor.

Vacheron-Constantin-Patrimony-Colleciton-Excellence-Platine-4.jpg

Saatin üzerinde el dikişi lacivert timsah derisi kordon (kordonun iç yüzündeki astar da timsah derisi) ve Grado 950 platin toka yer alıyor.

150 adet ile limitli üretim olacak modelin ABD liste fiyatı, $37,400 olarak belirlenmiş

Benzer Haberler