alexa Handwerkskunst | 1815 Tourbillon | A. Lange & Söhne | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

1815 Tourbillon Handwerkskunst

a-lange-sohne-logo.png

A. Lange gibi bir markanın oldukça üst düzey işçilik ve kaliteyle üretilmiş saatlerini daha da üst düzeye çıkarmanın yolu: “Handwerkskunst”.

a-lane-sohne-handwerkskunst-1.png

Handwerkskunst kelimesinin tam anlamı Almanca’da ustalık demek. Handwerk kısmı zanaat, kunst ise sanat anlamlarını taşıyor. Yani bu versiyonlara yüklenen sorumluluk bir hayli yüksek. Handwerkskunst versiyonları, Lange için mümkün olan en üst düzey işçilikle üretilmiş mekanimalar anlamına geliyor. Sıradışı ve egzotik finisaj yöntemlerinin kullanıldığı bu saatleri, el emeği ile saatlerin gerçek birer sanat eserine nasıl dönüşebileceğinin canlı birer kanıtı niteliğinde.

a-lange-sohne-handwerkskunst-2.png

Handwerkskunst ailesine katılan son üye ise 1815 Tourbillon modeli, aynı zamanda markanın 200. kuruluş yıldönümünü kutlamak için hazırlanmış çok özel bir saat. Bu versiyon, orijinal 1815 Tourbillon modeliyle birçok ortak özellik barındırıyor. 39.5mm x 11.1mm ölçülerindeki pembe altın kasası ve yine pembe altın kolları, “hacking” özellikli, kullanıcısına hassas ayar imkanı veren tourbillon mekanizması tamamen aynı.

a-lange-sohne-handwerkskunst-3.png

En büyük fark ise kadranda. Handwerkskunst saatlerinin imzası haline gelen “tremlage” tekniğiyle işlenmiş kadran uygulaması saat ustası için çok zahmet verici bir model. Çok ince, metal uçlu bir alet yardımıyla kadranda binlerce kesik benzeri motif yapılarak uygulanan teknik, rastgele şekillerin birbirleriyle uyum içerisinde görünmeleri gerekliliğinden dolayı fazlasıyla tecrübe ve yetenek gerektiriyor.

A. Lange & Söhne 1815 Tourbillon Handwerkskunst modeli dünya çapında yalnızca 30 adetle limitli sayıda üretilecek ve liste fiyatının 181.000$ olması bekleniyor.

Benzer İncelemeler