alexa
402.NX.0123.WR | 402.OX.0138.WR | 402.QU.0113.WR | Hublot
Hublot Big Bang Ferrari Collection Burak BAYRAM

Hublot-logo.png

5 yılı geride bırakan marka işbirliği boyunca pek çok başarılı modele imza atan Hublot – Ferrari ortaklığı, lüks saatçiliğin lider markalarından Hublot’nun tanıttığı yeni koleksiyon ile yoluna devam ediyor.

Aileye yeni katılan modelin üç farklı versiyonu bulunuyor: Titanyum, 18K Altın King Gold ve Karbon Fiber. Tamamı aynı platformda tasarlanan saatlerin her biri hayat buldukları alternatif materyaller sayesinde birbirinden oldukça farklı bir duruş sergiliyor.

Big Bang Ferrari Titanium

1000 adet ile sınırlandırılmış model, yeni Ferrari Koleksiyonu’nun tüm özelliklerini bünyesinde barındırıyor. İkonik Big Bang kasa tasarımını akıcı hatlar ile biraz daha yumuşak hale getiren modelin ortaya çıkma aşamasında, LaFerrari modelin arka kısmında yer alan çizgilerden ilham alınmış. Kasanın sağ tarafında yer alan sandwich tarzında hazırlanmış detaylarla vurgulanan Ferrari ismi de oldukça özgün bir görünüm getirmiş. Yeniden tasarlanmış kol seti sayesinde okunabilirliği önemli şekilde artan kadran tipik tri-compax kronograf formatında hazırlanmış. Marka ortağı Ferrari’nin klasik devir saati tasarımından esinlenerek çizilen dakika alt kadranı saat 3 noktasında yerini almış.

big-bang-ferrari-titanium-2.jpg

Big Bang Ferrari King Gold

Yeni ürün grubunun en göz alıcı modellerinden biri şüphesiz King Gold versiyonu. 500 adet ile sınırlandırılmış üretime sahip modelin 45mm çapındaki kasası için, markanın patentli alaşımı olan King Gold tercih edilmiş. Modern ve spor bir görüntü için mat yüzey formuna sahip şekilde üretilen altın kasaya, Ferrari otomobillerinin iç tasarımından esinlenerek hazırlanmış kauçuk astarlı ve kırmızı dikişli Alcantra kayış ve King Gold alaşımından yapılmış katlanır klips eşlik ediyor.

big-bang-ferrari-king-gold-4.jpg big-bang-ferrari-king-gold-5.jpg

big-bang-ferrari-king-gold-2.jpg big-bang-ferrari-king-gold-8.jpg

Aileye yeni katılan modelin üç farklı versiyonu bulunuyor: Titanyum, 18K Altın King Gold ve Karbon Fiber.

Big Bang Ferrari Carbon

Yeni koleksiyonun diğer 500 adet ile limitli üretime sahip versiyonu için ise, son zamanların popüler alternatif materyallerinden karbon fiber tercih edilmiş. Karbonun siyah yapısıyla başarılı bir kontrast oluşturan kırmızı detaylar okunabilirliği olumlu etkilerken modele ilham veren Ferrari otomobillerine de gönderme yapmayı ihmal etmiyor. Koleksiyonun sportif yönünü en fazla ön plana çıkaran model diyebileceğimiz Carbon versiyonuna yine kırmızı dikişli Alcantra kayış ve siyah renkte hazırlanmış katlanır klips eşlik ediyor.

big-bang-ferrari-carbon-1.jpg

Yeni tanıtılan koleksiyonda yer alan tüm modellerin içerisinde markanın başarılı mekanizması Unico görev yapıyor. Otomatik kurgulu ve kronograf fonksiyonlu mekanizmanın rotoru, Ferrari konseptine uygun şekilde markanın popüler jant tasarımlarından ilham alınarak hazırlanmış. Silikon eşapman yayı ve çift kavramalı kolon çarkı gibi teknolojik yeniliklere de yer veren mekanizmayı, tıpkı bir Ferrari’nin şeffaf kaputundan motorunu izleyebildiğiniz gibi, safir kristal bölmeli kapaktan izlemek mümkün kılınmış.

big-bang-ferrari-king-gold-6.jpg

“Art of Fusion” mottosunun hakkını her fırsatta sonuna kadar vermeye devam eden Hublot, yeni Ferrari Koleksiyonu ile oldukça iyi bir iş çıkarmış gibi görünüyor.

Hem Hublot hem de Ferrari markalarının, bugün bulundukları yere gelmelerine en büyük sebep olan DNA’larını başarıyla harmanlayan yeni modelleri görmek için elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Yorumlar (0)