alexa Baume & Mercier | Riviera 33 | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Baume & Mercier Riviera 33

İsviçre’nin köklü isimlerinden Baume & Mercier, ikonik ürün grubu Riviera’yı yepyeni kadın modelleriyle genişletiyor. 

baume-mercier-riviera-33-1.jpg

Bu sene 50. yıl dönümünü kutlayan model ailesi, son yılların en popüler akımlarından sport-chic konseptine uygun tasarım unsurları ile, özellikle giriş ve orta seviye alternatifler arasında, güçlü bir seçenek olarak yer alıyor. 2021 senesinde beşinci nesil Riviera konseptini saat severlerin beğenisine sunan Baume & Mercier, bu özel koleksiyonu yeni eklediği kadın modelleri ile zenginleştiriyor.

baume-mercier-riviera-33-2.jpg

Yeni modeller 33mm çapında ve 9.6mm yüksekliğinde tasarlanmış Riviera tipi kasalarla geliyor. Konseptin sembol detaylarından entegre metal bilezik ve 12 kenarlı bezel ile tamamlanan kasalar, 50 metreye kadar su geçirmiyor. Parlatılmış ve satine paslanmaz çelikten üretilen kasaların her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı, safir kristal camlar görev yapıyor. Kasa arkası, 12 kenarlı bezel ile aynı silueti takip ediyor ve istenirse üzerine kişiselleştirilmiş bir gravür eklenebiliyor. Sekizgen kurma kolu, şirketin imzası olan Yunanca harfli Phi sembolüne yer veriyor.

baume-mercier-riviera-33-3.jpg baume-mercier-riviera-33-4.jpg

Ürün grubuna yeni eklenen modellerde üç farklı kadran alternatifi yer alıyor. Zemin kısmında dalga deseninin yer aldığı kadranlar; 5N altın kaplama indeks ve kolların eşlik ettiği kum bejinin yanı sıra rodyum kaplamalı indeks ve kollarla donatılmış lacivert ve mor seçenekler ile geliyor. Modelin yegane ekstra fonksiyonu olan tarih ise, saat 3 konumunda yer alan pencereden okunuyor. 

baume-mercier-riviera-33-5.jpg

Yeni modeller otomatik Sellita SW200 mekanizma ile hayat buluyor. 4Hz (28.800vph) frekansında salınım yapan mekanizma, tam kurulumda 38 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. Safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebilen mekanizmanın rotorunda da şirketin imzası olan Yunanca harfli Phi sembolü göze çarpıyor. Otomatik modellerin yanı sıra, ürün grubunda Ronda Caliber 714LI pilli mekanizma ile donatılmış versiyonlar da yer alıyor.

baume-mercier-riviera-33-6.jpg

Tüm modellerle, üç baklalı tasarımıyla şık ve sportif bir görünüm sunan, entegre metal bilezik eşlik ediyor. Bileziğin uç kısmında markanın imzasını taşıyan katlanır klips görev yapıyor.

Benzer İncelemeler