alexa BRS-EA-ST/SST | BR S | Blue Diamond Eagle | Bell & Ross | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR S Blue Diamond Eagle (Ref. BRS-EA-ST/SST)

bell-and-ross-logo.png

Özellikle havacılık temalı modelleri ile kendi hayran kitlesini oluşturmayı başaran Fransız menşeli butik marka Bell & Ross, kadın saatleri tasarlama konusundaki yeteneğini gözler önüne seren modeli Bell & Ross BR S Diamond Eagle ile sayfalarımıza konuk oldu.

brs-ea-st-sst-bell-ross-br-s-blue-diamond-eagle-1.jpg

Markanın ikonik Aviation Koleksiyonu altında yer alan model 39mm çapında hazırlanmış klasik BR tarzı kasa ile geliyor. 100 metre / 10 bar su geçirmezlik değeri ile hafif su aktivitelerine de izin veren kasa paslanmaz çelikten üretilmiş. Yeri gelmişken hatırlatalım; model ailesinde iki farklı versiyon bulunuyor. İnceleme için seçtiğimiz versiyon olan Ref. BRS-EA-ST/SST düz bir bezel ile sunulurken, BRS-EA-LGD/SCR referanslı model toplamda 0,99ct değerinde 66 adet pırlanta eklenmiş bezel ile geliyor. Ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmelere dayanıklı safir kristal camın görev yaptığı kasanın arka yüzünde ise üzerinde Aquila Takımyıldızı’nın diziliminde tasarlanmış işleme bulunan masif paslanmaz çelik kapak yer alıyor.

brs-ea-st-sst-bell-ross-br-s-blue-diamond-eagle-4.jpg brs-ea-st-sst-bell-ross-br-s-blue-diamond-eagle-5.jpg

brs-ea-st-sst-bell-ross-br-s-blue-diamond-eagle-2.jpg

brs-ea-st-sst-bell-ross-br-s-blue-diamond-eagle-6.jpg brs-ea-st-sst-bell-ross-br-s-blue-diamond-eagle-9.jpg

Modelin şüphesiz en çok dikkat çeken kısmı olan kadran, güneş ışını yüzey formuna sahip gece mavisi tonunda tasarlanmış. Nefes kesen kadranın üzerinde yer alan 7 adet pırlantanın dizilimi ise yine Aquila Takımyıldızı formasyonunda tasarlanmış. Pilotların yön tayini için yıldızların konumundan yardım aldığı havacılığın ilk yıllarına göndermeler yapan kadrandaki detaylar, saatin göz alıcı görüntüsünü pekiştiriyor.

brs-ea-st-sst-bell-ross-br-s-blue-diamond-eagle-3.jpg

Bell & Ross BR S Blue Diamond Eagle gücünü, markanın özellikle kompakt modellerinde yer verdiği, BR-CAL.102 Quartz mekanizmadan alıyor. Kadın kullanıcıların ihtiyaç duyması muhtemel pratik kullanım imkanı sağlayan mekanizma, model için gayet yerinde bir tercih olmuş demek mümkün.

brs-ea-st-sst-bell-ross-br-s-blue-diamond-eagle-8.jpg

Modelin üzerinde Milanese tarzında tasarlanmış paslanmaz çelik hasır örgü bilezik yer alıyor. Saatin zarif ve feminen görüntüsü ile gayet uyumlu bir duruş sergileyen bilezik kullanım konforu açısından da bizlerden tam not alıyor. Bileziğin uç kısmında Bell & Ross imzalı satine paslanmaz çelikten üretilmiş kaydırılarak ayarlanan klips görev yapıyor. Aynı modelin bir de kadran rengiyle uyumlu lacivert tonda timsah derisi kayış alternatifi bulunduğunu da hatırlatalım.

brs-ea-st-sst-bell-ross-br-s-blue-diamond-eagle-7.jpg

Uçak kokpitlerinde yer alan göstergelerden esinlenerek tasarlanmış kol saatlerinin kült bir kullanıcı kitlesi oluşturacak kadar başarılı olmasını pek beklemezdim açıkçası. Ancak bu temanın bir kadın saatine de ilham kaynağı olacağı ve günün sonunda bu derece şık ve zarif bir modele hayat vereceği hiç aklıma gelmezdi. Bell & Ross BR S Blue Diamond Eagle cesur ve sıra dışı modellerden hoşlanan kadınlar için bence çok başarılı bir alternatif.

brs-ea-st-sst-bell-ross-br-s-blue-diamond-eagle-10.jpg

Her zamanki destek ve yardımlarından ötürü Quadran Boutique (İstinye Park AVM) ailesine bir kez daha teşekkürlerimizi sunarız.
Benzer İncelemeler