alexa BRS-EA-ST/SCR | BRS-EA-LGD/SCR | BR S Diamond Eagle | Aviation Koleksiyonu | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR S Diamond Eagle

bell-and-ross-logo.png

Havacılık tutkunlarının gözde markalarından Bell & Ross, uçak kokpitinde yer alan göstergelerden esinlenen efsanevi Aviation Collection ürün grubunun, bayan kullanıcılara yönelik hazırlanmış yeni modeli BR S Diamond Eagle ile beğeni topladı.

Aviation Koleksiyonu’nun yeni üyesi BR S Diamond Eagle modeli, 39mm çapında hazırlanmış klasik BR kasa formunda sunuluyor. WR100M su geçirmezlik değeri taşıyan kasa, paslanmaz çelikten üretilmiş. İki farklı versiyonu bulunan modelin birbirinden ayrıldığı nokta ise pırlanta eklemesi yapılmış bezel detayı olarak karşımıza çıkıyor. BRS-EA-ST/SCR referanslı model düz paslanmaz çelik bezel ile sunulurken, BRS-EA-LGD/SCR referanslı model toplamda 0,99ct değerinde 66 adet pırlanta eklenmiş bezel ile geliyor.

br-s-diamond-eagle-aviation-collection-1.jpg

Ön yüzünde safir kristal cam bulunan modelin arka kapağı da klasik BR kasasında görmeye alıştığımız detayları barındırıyor.

Saatin şüphesiz en çok dikkat çeken kısmı olan kadran, güneş ışını yüzey formuna sahip gece mavisi tonu taşıyor. Nefes kesen kadranın üzerinde yer alan 7 adet pırlantanın dizilimi ise Aquila Takımyıldızı formasyonunda tasarlanmış. Pilotların yön tayini için yıldızların konumundan yardım aldığı havacılığın ilk yıllarına göndermeler yapan kadrandaki detaylar, saatin göz alıcı görüntüsünü pekiştiriyor.

br-s-diamond-eagle-aviation-collection-2.jpg

Saatin içerisinde, markanın özellikle kompakt modellerinde yer verdiği BR-CAL.102 quartz mekanizma yer alıyor.

br-s-diamond-eagle-aviation-collection-3.jpg

Kadran ile aynı gece mavisi tonunda hazırlanmış timsah derisi kayışa yine kasa ile uyumlu paslanmaz çelik toka eşlik ediyor.

Gerek marka tarihi gerek ise modellerinde yer verdiği detaylar ile oldukça maskülen bir duruş sergileyen markanın, kadın saatleri tasarlama konusundaki yeteneğini gözler önüne seren BR S Diamond Eagle modelini, özellikle cesur ve sıra dışı modellere ilgi duyan bayan okuyucularımıza şiddetle tavsiye ediyoruz.

Benzer İncelemeler