alexa Dubai Watch Week 2023 | Bell & Ross | BR-X5 | Green Lum
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR-X5 Green Lum

Bell & Ross, BR-X5 koleksiyonuna eklediği yeni modeli ile göz kamaştırıyor. Karanlıkta bile!

bell-ross-br-x-5-green-lum-1.jpg bell-ross-br-x-5-green-lum-2.jpg

Genç markanın fosfor özelliğini merkeze alan modellerle olan serüveni, 2013 yılında tanıttığı LUM Series ile netlik kazanmıştı. Bu konudaki çalışmalarına devam eden Bell & Ross, fosfor temalı son modeli için ise, kısa zamanda markanın en başarılı koleksiyonları arasına girmeyi başaran, BR-X5 ürün grubunu seçti.

bell-ross-br-x-5-green-lum-3.jpg bell-ross-br-x-5-green-lum-4.jpg

Yeni model 41mm çapında ve 12.8mm yüksekliğinde tasarlanmış, özgün BR-X5 kasa ile geliyor. Modüler kasanın orta kısmı, mikro-kumlama yüzeyli Grade 2 titanyum alaşımından üretiliyor. Siyah DLC kaplamalı orta kısmın ön ve arka yüzünde yer alan bileşenler için ise yeşil ışıldayan fiberglas kompozit (LM3D) kullanılıyor. Vidalı kurma kolu ve karartılmış safir kristal cam bölmeli arka kapağın tamamladığı sportif kasa, 100 metreye kadar su geçirmiyor.

bell-ross-br-x-5-green-lum-9.jpg bell-ross-br-x-5-green-lum-6.jpg

BR-X5 tasarım unsurlarını paylaşan mat siyah kadran, ekstra Super-LumiNova etkisi ile göz alıcı bir parlaklık sunuyor. Güç rezervi göstergesi ve tarihin etrafındaki iskeletleştirilmiş kollar, aplik indeksler ve çerçeveler tamamen Super-LumiNova ile kaplanmış şekilde sunuluyor. 3 günlük güç rezervi göstergesi saat 9 pozisyonunda bulunurken, saat 3 pozisyonundaki tarih penceresi her seferinde üç rakamı gösteriyor (ortadaki rakam tarih olarak). 60 dakikalık bir skala, üzerinde her 10 dakikada bir rakam indeksler ve bir de yeşil markör bulunan dış flanşı çevreliyor. 

bell-ross-br-x-5-green-lum-7.jpg

Yeni modele Kenissi tarafından üretilen BR-CAL 323 hayat veriyor. COSC sertifikalı otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 70 saatlik güç rezervi sunuyor.

bell-ross-br-x-5-green-lum-8.jpg

500 adet ile sınırlı üretilen model, siyah perfore kauçuk kayış ve DLC kaplamalı çelik katlanır klips ile geliyor.

Benzer İncelemeler