alexa American Airlines | Navitimer | Breitling | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Breitling Navitimer B01 Chronograph 43 American Airlines Limited Edition

Breitling yeni Navitimer B01 Chronograph 43 American Airlines Limited Edition modelini duyurdu. Havacılığın altın yıllarına gönderme yapan model, sadece 100 adet ile limitli üretiliyor.

breitling-navitimer-b01-chronograph-43-american-airlines-limited-edition-1.jpg

Saat dünyasında havacılık teması söz konusu olduğunda ilk akla gelen isimlerden olan Breitling Navitimer, uzun soluklu serüvenine yeni modeller ile devam ediyor. Standart modeller kadar farklı tema ve iş birliklerine yönelik hazırlanmış modellere de yer veren köklü koleksiyon, bugün yeni bir modelle genişliyor.

breitling-navitimer-b01-chronograph-43-american-airlines-limited-edition-2.jpg

Yeni model, 43mm çapında ve 14.2mm yüksekliğinde tasarlanmış, paslanmaz çelik kasa ile geliyor. Ön yüzünde bir Navitimer klasiği olan bozuk para sırtı desenli bezel ve bombeli safir kristal camın bulunduğu kasa, 30 metreye kadar su geçirmiyor. Piston tarzı kronograf butonlarının ve Breitling logolu iri kurma kolunun eşlik ettiği kasanın arka yüzünde ise, American Airlines’ın 1945 ile 1962 yılları arasında kullandığı logosu bulunuyor.

breitling-navitimer-b01-chronograph-43-american-airlines-limited-edition-3.jpg

Şimdiye kadar birçok farklı renk ve tema ile karşımıza çıkan klasik Navitimer tarzı kadran, bu sefer, American Airlines’ın da renkleri olan, kırmızı/beyaz/mavi tonlarıyla geliyor. Mavi/beyaz kontrastının yoğun olarak kullanıldığı kadrana eklenen kırmızı detaylar, modelin tematik karakterine de vurgu yapıyor.

breitling-navitimer-b01-chronograph-43-american-airlines-limited-edition-4.jpg

Yeni modele in-house Caliber Breitling 01 mekanizma hayat veriyor. COSC sertifikalı otomatik kronograf mekanizma, tam kurulumda 70 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Saat, dakika ve saniye fonksiyonlarının yanı sıra 1/4sn hassasiyetinde ölçüm yapabilen 12 saatlik kronograf özelliği de bulunan mekanizma, cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor.

breitling-navitimer-b01-chronograph-43-american-airlines-limited-edition-5.jpg

Sadece 100 adet ile limitli üretilen modelden 75 adedi kahverengi dana derisi kayış, kalan 25 adedi ise paslanmaz çelik hasır örgü bilezik ile satışa sunuluyor. Sadece ABD sınırları içerisinde satışa sunulan model için fiyat bilgisi ise şöyle; $8,650 deri kayış, $9,350 paslanmaz çelik bilezik.

breitling-navitimer-b01-chronograph-43-american-airlines-limited-edition-7.jpg breitling-navitimer-b01-chronograph-43-american-airlines-limited-edition-6.jpg

Benzer İncelemeler