alexa AB201033|Q617|294S|A20D.2 | Breitling | Superocean | Heritage
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Breitling Superocean Heritage II 42mm

breitling-logo-123.png

Baselworld 2017’nin en büyük katılımcılarından Breitling, beğenilen koleksiyonu Superocean Heritage modelinin yenilenmiş yüzü ile boy gösterdi.

Bugün inceleme köşemize konuk olan model, 42mm kasa çapında ve bronz renk kadrana sahip olan versiyon. İncelemeye geçmeden önce, genel olarak koleksiyonun geçmişinden ve yeniliklerden bahsetmekte fayda var diye düşünüyorum.

Bu sene 60. yılını kutlayan Superocean koleksiyonu, ilk defa tanıtıldığı 1957 senesinden bu yana pek çok güncellemeye maruz kaldı. 2017 senesinde yapılan son güncelleme ile 1957 yılında üretilen Superocean modelinin günümüze göre modernize edilmiş hali, Heritage II adı ile vitrinlerde yerini almaya hazırlanıyor. 

Breitling-Superocean-Heritage-42mm-7.jpg

Superocean Heritage II, 3 farklı versiyon ile geliyor. Sadece saat ve tarih fonksiyonuna sahip modeller 42mm ve 46mm olmak üzere iki farklı kasa boyutunda sunuluyor. Bunların yanında Heritage II koleksiyonu, 46mm çapında kronograf fonksiyonlu bir versiyona daha sahip. 

Heritage koleksiyonuna ilk baktığımda dikkat çeken birkaç değişiklik var. Bunlardan ilki, saat ve dakika kollarındaki tasarımsal değişiklik. Kendine has ok şeklindeki saat koluna yapılan değişiklik ile 1957’de üretilen modele biraz daha yakın bir hava yakalanmış. Bunun yanında dakika kolu da aynı şekilde baklava formu ile referans alınan modele bir adım daha yaklaşmış.

ab201033-q617-294s-a20d2.jpg

Görsel olarak dikkatleri çeken bir diğer değişiklik de tepede yaşanmış. Eski modelde ki ince ayar tepesinin yerine hem görünüm hem de kullanışlılık olarak daha başarılı duran yeni bir tepe tercih edilmiş. Bunun yanında kasada yapılan bir diğer değişiklik bezelde yaşanmış. Eski modellerdeki çelik bezel yerini seramik malzemeye bırakmış.

Breitling-Superocean-Heritage-42mm-2.jpg

Siyah, mavi, krem ve bronz olmak üzere 4 farklı kadran rengi ile piyasaya çıkacak Heritage II koleksiyonu, 200 metre su geçirmezlik değerine sahip. Eski koleksiyondaki saat 3 konumundaki tarih penceresi de saat 6 konumuna taşınmış.

42mm ve 46mm versiyonlarda COSC sertifikalı Breitling B20 kalibre yer alıyor. 4Hz frekansında çalışan mekanizma 70 saat gibi oldukça iddialı bir güç rezerv süresi sunuyor.  Bu arada bahsetmeden geçemeyeceğim bir diğer konu da Breitling ve Rolex Grup arasındaki iş birliği. Örneğin bu modelde kullanılan mekanizma Tudor kalibre MT5612’nin küçük değişikliğe uğramış hali. Bundan sonra da bu iki marka tecrübe ve kaynaklarını ortak bir şekilde kullanacaklar. Bu iş birliğinin sadece mekanizmayı kapsadığını belirtelim.

Breitling-Superocean-Heritage-42mm-5.jpg

Breitling Superocean Heritage II koleksiyonu için zengin bir kordon opsiyonu sunulmuş. Dana derisi, timsah derisi, Aero Classic Kauçuk, Ocean Racer kauçuk gibi farklı farklı kordonlardan birisini seçebileceğiniz gibi dilerseniz 1957 yılında üretilen model de olduğu gibi hasır bilezik ile satın alabilirsiniz.

Breitling-Superocean-Heritage-42mm-4.jpg Breitling-Superocean-Heritage-42mm-6.jpg

Breitling-Superocean-Heritage-42mm-3.jpg

Breitling Superocean Heritage II için liste fiyatı kasa boyutu ve kordon opsiyonuna göre değişse de bugün bizim incelediğimiz 42mm kasa çapına sahip deri kordonlu model 4,880 CHF etiket fiyatına sahip. 

Breitling-Superocean-Heritage-42mm-8.jpg

Benzer İncelemeler