alexa De Bethune | DB25 | World Traveller | Sihh 2016 | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

De Bethune DB25 World Traveller

de-bethune-logo.jpg

SIHH bünyesinde ilk defa gerçekleştirilen “Carré des Horlogers” gösteriminin en özel markalarından De Bethune DB25 World Traveller modeliyle dikkatleri fazlasıyla üzerine çekmeyi başardı.

De-Bethune-DB25-World-Traveller-1.jpg

DB25 World Traveller adından da anlaşılabileceği gibi dünya çapındaki gezginler için tasarlanmış. Dünya saati gösterimi komplikasyonuna sahip saatleren alıştığımız 24 ayrı zaman dilimi içeren kadranlardan farklı olarak DB25 World Traveller’da yalnızca 15 farklı ülke ismine yer verilmiş. De Bethune satışlarının görece fazla olduğu bu ülkelere iltimas geçilmesi kadranda az da olsa dengesizliğe yol açmış.

De-Bethune-DB25-World-Traveller-2.jpg

Elbette marka bu eksikliğini hem teknik hem de görsel detaylarla fazlasıyla kapatmayı başarmış. Gece-gündüz ayracı ve zaman dilimi göstergesi olarak kullanılan mikro-küre markanın küçük alanlarda ne denli kusursuz işler çıkarabileceğinin adeta canlı bir örneği. Bir yanı pembe altın diğer yanı ise De Bethune’un klasik mavi rengine boyanmış küre kadranın ve dolayısıyla saatin karakterinin şekillenmesinde büyük paya sahip. Saatin kadranının en dış tabakasında yer alan, beyaz altından imal edilmiş gösterge tarih komplikasyonunun gösterimi için kullanılmış.

De-Bethune-DB25-World-Traveller-4.jpg

De Bethune’nin ürettiği 25. in-house mekanizma olma özelliğine sahip kalibre DB2547, 430 parçadan oluşuyor ve 38 taşa sahip. 28800vph’de çalışan mekanizma tam rezervde 5 günlük kesintisiz çalışma süresine sahip. Mavileştirilmiş titanyum balans köprüsü, beyaz altın vidalara sahip titanyum balans silikon eşapman sistemi ve daha nice De Bethune’ye has özellik barındıran mekanizma büyüleyici görüntüsünün yanı sıra kronometreik hassasiyet değerleriyle de bizlerden tam puan almayı başarıyor.

De-Bethune-DB25-World-Traveller-5.jpgDe-Bethune-DB25-World-Traveller-6.jpg

De Bethune modellerinin en dikkat çekici yanlarından biri de kayışlarındaki ve tokalarındaki işçiliğin olağanüstü kalitesi. World Traveller’ın kahverengi timsah derisi kayışı ve titanyum tokasıyla da istisnasız, aynı yüksek standartlara şahit oluyoruz.

De-Bethune-DB25-World-Traveller-7.jpg

45mm çapında 18 ayar beyaz altından üretilen saat ön ve arka yüzünde safir kristal cama sahip. 12 adetle sınırlı sayıda üretilecek bu özel modele sahip olmanın bedeli ise 150.000$.

De-Bethune-DB25-World-Traveller-8.jpgDe-Bethune-DB25-World-Traveller-9.jpg

Benzer İncelemeler