alexa 645.QW.2012.RW | Spirit of Big Bang | 5-Day Power Reserve | Hublot | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Spirit of Big Bang Tourbillon 5-Day Power Reserve Carbon White (Ref. 645.QW.2012.RW)

Hublot, yeni Spirit of Big Bang Tourbillon 5-Day Power Reserve Carbon White modeli ile alternatif malzemeler ve modern stiller konusundaki benzersiz yeteneklerini Big Bang Tourbillon konseptine taşıyor.

hublot-spirit-of-big-bang-tourbillon-5-day-power-reserve-carbon-white-1.jpg

Yeni model, bağlı bulunduğu Spirit of Big Bang Koleksiyonu tarzında tasarlanmış, Tonneau formlu kasa ile geliyor. 42mm çapında tasarlanan kasanın üretiminde beyaz mikro-cam liflerin de kullanıldığı karbon-fiber malzemeden faydalanılıyor. Her iki yüzünde safir kristal camların görev yaptığı kasa, 30 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

hublot-spirit-of-big-bang-tourbillon-5-day-power-reserve-carbon-white-2.jpg hublot-spirit-of-big-bang-tourbillon-5-day-power-reserve-carbon-white-3.jpg

Modele hâkim siyah/beyaz renk paleti, endüstriyel tasarımı ve yoğun şekilde perfore edilmiş bileşenleriyle dikkat çeken mekanizmayı gözler önüne seren kadranda da kendini belli ediyor. Zaman okuma, bu işe ayrılmış alt-kadrandan yapılırken, beyaz skala ve Super-LumiNOVA kaplı indeksler ve kollar zamanın hemen her ortamda okunabilmesine imkân sağlıyor. Saat 6 hizasında high-tech görüntüsü ile göz dolduran Tourbillon kafesi, hemen üst çaprazda ise güç rezerv göstergesi yer alıyor.

hublot-spirit-of-big-bang-tourbillon-5-day-power-reserve-carbon-white-4.jpg hublot-spirit-of-big-bang-tourbillon-5-day-power-reserve-carbon-white-5.jpg

Yeni modele markanın ileri teknoloji ürünü mekanizmalarından Caliber HUB6020 hayat veriyor. Elden kurmalı mekanizma 3Hz (21.600vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 115 saat gibi oldukça verimli bir güç rezerv süresi sunuyor. İskelet tarzında tasarlanmış ve karartılmış bileşenleri ile siyah/beyaz konseptini başarıyla tamamlayan mekanizma, şeffaf kadran ve kasanın her iki tarafına yerleştirilmiş safir kristal camlar sayesinde zevkle izlenebiliyor.

hublot-spirit-of-big-bang-tourbillon-5-day-power-reserve-carbon-white-6.jpg

Sadece 100 adet ile sınırlı üretilen modele siyah/beyaz kontrast renk paletine vurgu yapan yine siyah/beyaz tasarlanmış kauçuk kayış eşlik ediyor. Markaya patentli One-Click hızlı kayış değiştirme sistemi uyumlu kayışın uç kısmında Hublot imzalı katlanır toka yer alıyor. Model için belirlenen liste fiyatı 93.500 EUR.

hublot-spirit-of-big-bang-tourbillon-5-day-power-reserve-carbon-white-7.jpg

Benzer İncelemeler