alexa Q398256J | Duoface Fagliano Limited Edition | Tribute | Reverso | Jaeger-LeCoultre | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jaeger-LeCoultre Reverso Tribute Duoface Fagliano Limited Edition (Ref. Q398256J)

Jaeger-LeCoultre, Reverso’nun 90. yıldönümünün arifesinde, bordo temasıyla dikkat çeken yeni limited edition Tribute modelini tanıttı.

q398256j-jaeger-lecoultre-reverso-tribute-duoface-fagliano-limited-edition-1.jpg

1931 doğumlu bir saatçilik efsanesi, Reverso, çift yüzlü tasarım dilinin en nadide örneklerinden biriyle, 2020’yi uğurlamaya hazırlandığımız şu günlerde, içimizi ısıtıyor. Reverso, gerek JLC çatısı altında gerek tüm saat modelleri arasında, benzersiz bir cazibeye ve üne sahip. Yeni tanıtılan Duoface Fagliano Limited Edition ile bu çekici etki, bir adım öteye taşınıyor.

q398256j-jaeger-lecoultre-reverso-tribute-duoface-fagliano-limited-edition-2.jpg

Model, 47mm x 28,3mm x 10,3mm ölçülerinde, 18K pembe altından üretilmiş kasaya sahip, ön ve arka kadranlar safir kristal camlarla örtülüyor. Saatin su geçirmezlik değeri ise 30 metre olarak belirtilmiş. Atlı polo oyunları esnasında saatin zarar görmesini engellemek için ters düz edilebilen bir mekanizma ile arka yüzü çevrilen Reverso, iki yüzlü tasarıma ve haliyle iki ayrı karaktere sahip. Bir yüzde yakut kırmızısı kadran ve küçük saniye göstergesi diğer yüzde ise gümüş rengi kadran ve gündüz-gece göstergesi bizleri karşılıyor.

q398256j-jaeger-lecoultre-reverso-tribute-duoface-fagliano-limited-edition-3.jpg

Tek saatte iki farklı görüntü ile çok yönlülükte de çığır açan modelin kabinde, in-house üretilen kurmalı Caliber 854A/2’ye yer verilmiş. 19 taşlı mekanizma 3Hz (21.600vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saatlik güç rezervine sunuyor. Her iki kadranda bulunan kollar, tek bir mekanizma (ve kurma kolu) ile kontrol ediliyorlar.

q398256j-jaeger-lecoultre-reverso-tribute-duoface-fagliano-limited-edition-4.jpg

Jaeger-LeCoultre Reverso Tribute Duoface Fagliano Limited Edition, yalnızca 190 adet üretilen özel bir model ve 23.900USD’lik liste fiyatına sahip. Shell Cordovan deri ve kanvastan üretilen kayış ile sunulan saat, tıpkı kasası gibi 18K pembe altından üretilen tokayla geliyor. Kayışın üreticisi ise dünyaca ünlü ayakkabı, aksesuar ve kayış markası Casa Fagliano.

q398256j-jaeger-lecoultre-reverso-tribute-duoface-fagliano-limited-edition-5.jpg

Reverso, her zevke uyum sağlayabilecek bir saat değil. Onu bileğinizde taşımak için ince zevkleri olan şık bir beyefendi olmanız şart. Sonrasında ise size, saati bileğinize taktığınız andaki ruh halinize ya da giyiminize göre uygun yüzü çevirmek ve saate her baktığınızda suratınızda oluşan tebessümü ve kendine güven duygusunu fark etmek kalıyor.

q398256j-jaeger-lecoultre-reverso-tribute-duoface-fagliano-limited-edition-6.jpg
Benzer İncelemeler