alexa L2.629.4.92.6 | Master Collection | Chronograph | Longines | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Longines Master Collection Chronograph (Ref. L2.629.4.92.6)

Size her ortamda eşlik edecek spor-kronograf bir model mi arıyorsunuz? Cevabınız evet ise bu Longines sizin için biçilmiş kaftan...

l2-629-4-92-6-longines-master-collection-chronograph-1.jpg

İsviçre saat endüstrisinin lokomotif markaları arasında yer alan Longines, geniş ürün yelpazesi ve başarılı fiyat/performans oranı ile yıllardır saat tutkunlarının favori markaları arasında yer alıyor. Özellikle Heritage konsepti söz konusu olduğunda son derece başarılı modellere imza atan marka, bugün Master Collection Chronograph modeli ile sayfalarımızda bir kez daha yerini alıyor.

Master Collection model ailesi hem klasik hem de sportif temaları bir arada sunabilen, çok yönlü modelleri ile tanınıyor. Bu güçlü koleksiyondan sizler için seçtiğimiz model Ref: L2.629.4.92.6 kodunun taşıyan Bi-Compax kronograf versiyon.

Bugün piyasada birçok farklı marka ve model spor-kronograf saate rastlamak mümkün. Bunlar arasında tamamen klasik tarzı benimseyen, hatta direkt Re-Issue olarak tasarlanan modeller de var, gayet modern temalı örnekler de... Ancak bu konsepti hem spor hem klasik tasarlayabilmek ve bunu segment özelinde uygun bir fiyata verebilmek Longines’te olduğu gibi sağlam bir tecrübe gerektiriyor.

l2-629-4-92-6-longines-master-collection-chronograph-4.jpg

Longines Master Collection Chronograph Ref: L2.629.4.92.6, bu konuda markanın tecrübesini gözler önüne seren detaylar sunuyor. Model , günümüz standartlarında optimal bir değer olarak kabul edebileceğimiz, 40mm çapında tasarlanmış bir kasa ile geliyor. Kasanın 11.70mm ölçüsündeki kalınlığı incelik konusunda rekor kıracak düzeyde olmasa da, konfor anlamında en ufak bir rahatsızlık hissettirmiyor. Her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camların görev yaptığı kasa, 30 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor. Güçlü hatlarına rağmen parlak yüzey formuyla zarafetinden de ödün vermeyen kasaya, konsepte uygun tasarlanmış kısa kronograf butonları ve Longines amblemli kurma kolu eşlik ediyor.

l2-629-4-92-6-longines-master-collection-chronograph-3.jpg

Modelin çok yönlü karakterine en büyük katkı ise, kobalt mavi tonunda tasarlanmış kadranından geliyor. Kadran, klasik temalı modellerde gördüğümüz Bi-Compax yani çift alt-kadranlı kronograf dizilimi taşıyor. Ana zemin kısmında güneş ışını zemin dekorasyonuna ev sahipliği yapan kadran, kronograf sayaçlarında dairesel işlenmiş motifle hareket kazanıyor. Farklı açılardan gelen ışık altında mavi-mor arası renklere bürünen kadranın saat 6 konumunda tarih penceresi bulunuyor. Baton markör ve yaprak tarzı kollarla donatılan kadranın yegâne olumsuz yanı ise, herhangi bir fosfor malzemesi barındırmıyor olması şeklinde karşımıza çıkıyor.

l2-629-4-92-6-longines-master-collection-chronograph-2.jpg

Şık modele Longines Caliber L889 hayat veriyor. Otomatik Bi-Compax ve tarih özellikli kalibre 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 54 saate kadar güç rezerv süresi sunabiliyor. Longines imzalı ve perfore logolu rotorla kurulan mekanizma, cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor.

l2-629-4-92-6-longines-master-collection-chronograph-5.jpg

Modelin çok yönlü kullanım sunan karakterine bir önemli katkı da metal bileziğinden geliyor. Parlak ve mat yüzeylerin birlikte kullanıldığı bilezik kalın yapısıyla modelin sportif yönünü tamamlarken çift tonlu yüzeyi ve buton kilitli kelebek tokasıyla zarafetinden ödün vermiyor. Bu şık modele ulaşmanın bedeli ise 24.200,00 ₺.

l2-629-4-92-6-longines-master-collection-chronograph-6.jpg
Benzer İncelemeler