alexa MB&F | HM7 | Aquapod | Tourbillon | SIHH 2017
Horobox

Dk. Okuma Süresi

MB&F HM7 Aquapod Tourbillon

MBF-logo-son.png

Sıra dışı tasarımlar konusunda önce markalardan MB & F, marka tarihinde bir ilke imza atarak dalış saati konseptindeki ilk modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Her ne kadar 50 metrelik su geçirmezlik değeriyle dalış yapmaya pek müsait olmasa da gerek tasarım gerekse barındırdığı komplikasyonlar sayesinde, HM7 Aquapod Tourbillon stil sahibi dalgıçlar için yaratılmış.

MBF-Horological-Machine-7-HM7-Aquapod-2.jpg

Bir dalış saatinde olması gereken; tek yöne dönebilen bezel, güçlü fosfor, rahat okunabilir kadran gibi özelliklerin hepsine sahip HM7 Aquapod öylesine ezber bozan bir tasarım anlayışıyla karşımıza çıkıyor ki, normal koşullarda temizlik amaçlı yıkama işleminde dahi dikkat edeceğimiz bir model iken, her nasılsa okyanusun derinliklerinden çıkagelmiş bir saat izlenimi uyandırabiliyor.

MBF-Horological-Machine-7-HM7-Aquapod-6.jpg MBF-Horological-Machine-7-HM7-Aquapod-5.jpg

Kasa ölçüleri, sıkı durun, 53,8 mm x 23,1 mm. Sayılara bakarak dalış saatinden ziyade kolumuzda küçük bir denizaltı taşıyacağınızı düşünebilirsiniz. Yalnız söz konusu denizaltının sudan mümkün olduğunca uzak durması gereken bir denizaltı... Diğer Horological Machine tasarımlarının aksine yuvarlak kasasıyla dikkat çeken HM7, eklemli ve bileği saran boynuz yapısı sayesinde beklenenden daha yüksek bir konfor seviyesine ulaşmış görünüyor.

MBF-Horological-Machine-7-HM7-Aquapod-1.jpg

Maximilian Büsser ve takım arkadaşlarının HM7’yi tasarlarken denizanasından ilham aldığı aşikâr. Umarız saat bileğimize temas ettiğinde alerjik reaksiyonlara sebep olmaz. Flying Tourbillon balans yayı, kadranın hemen ortasında ve en tepede yer alıyor. İç içe geçmiş alüminyum ve titanyum alaşımı halkaların üzerinde yazılı saat ve dakika göstergeleri, seramik rulmanlar üzerinde kayarak hareket ediyor. 35 taşlı elden kurmalı mekanizma tam kurulumda 72 saatlik güç rezervi sunuyor.

MBF-Horological-Machine-7-HM7-Aquapod-7.jpg 

MB & F HM7, iki farklı kasa seçeneğiyle satışa sunulacak. 33 adetle limitli sayıda üretilecek Grado 5 titanyum versiyonun liste fiyatı 98.000 CHF,  66 adetle limitli sayıda üretilecek 18K pembe altın versiyonun liste fiyatı ise 118.000 CHF olarak açıklandı.

MBF-Horological-Machine-7-HM7-Aquapod-9.jpg

Benzer İncelemeler