alexa Cartier | Watches & Wonders Yenilikler | WHPA0007 | WGPA0007 | WSPA0009 | WSPA0010 | WHPA0006 | HPI01435
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Pasha de Cartier Watches & Wonders 2020 Yenilikleri

Watches & Wonders 2020 kapsamında tanıtılan yeni Pasha de Cartier modelleri; çelik, sarı altın, pırlantalarla süslenen pembe altın ve iskeletleştirilmiş birçok modeliyle bu yıla damga vurmaya hazır.

pasha-de-cartier-watches-wonders-2020-novelties-1.jpg

Kendine özgü kodları ve sıra dışı tasarımıyla Pasha, lüks saatçiliği ve modayı bir potada eritmeyi başarabilen nadir modellerden biri. Watches & Wonders 2020 kapsamında tanıtılan bu yeni Pasha de Cartier modelleri için klasik saatçilik kutusunun dışına çıkan tasarımlara sahip desek yanılmış olmayız. Peki, bunu nasıl başarıyor?

pasha-de-cartier-watches-wonders-2020-novelties-12.jpg

Bu güçlü duruşun arkasında, tezatların uyumu yer alıyor. Pasha modellerinin kadranının çevresinde kare filigran deseni bulunuyor ve karşıtları bir araya getiren bir uyum sunuyor. Kadrandaki dört büyük rakam, çağdaş ve cesur görünümü destekliyor. Tam da bu yüzdendir ki Pasha de Cartier, ilk kez tanıtıldığı 1985 yılından beri kült modeller arasında yer alıyor.

pasha-de-cartier-watches-wonders-2020-novelties-6.jpg

Orijinale sadık kalınarak tasarlanan ancak ayar kolundaki mavi spineli veya safiri, değiştirilebilir kayışları ve kişiselleştirilebilir birçok farklı seçeneğiyle yeni Pasha de Cartier modelleri, 2020’nin çağdaş tarzını klasikle bir araya getirerek bilekte taşıma şansı sunuyor.

pasha-de-cartier-watches-wonders-2020-novelties-4.jpg

Modellerin teknik özelliklerine geçmeden önce tasarım detaylarını maddeleyelim:

Yeni Pasha de Cartier modelleri; değiştirilebilir kayışları, safir kristal arka kapakları, kişiselleştirilebilir ayar kolu gravürleriyle dikkat çekiyor. Tasarımın anahtar özelliklerinin arasında zincirlenmiş kurma kolu yer alıyor. Cartier bu yeni versiyonda kurma kolu mekanizmasını daha da rafine ederek, kolu muhafaza eden tırtıklı kapağa mavi renkte bir spinel veya safir taş eklemiş. Bu uygulama mavi tonuna tekrar vurgu yaparken aynı zamanda hem kurma kolunun ergonomisini hem de saatin değerini olumlu yönde etkilemiş.

pasha-de-cartier-watches-wonders-2020-novelties-9.jpg pasha-de-cartier-watches-wonders-2020-novelties-10.jpg

Pasha ile Cartier yeni, kişiselleştirilebilir bir özelliğin de tanıtımını yapıyor. Kullanıcının baş harfleri şeklinde oyulan gravür, ayar kapağının hemen altında yer alıyor. Bu özel işleme, zincirlenmiş kol çıkarıldığında görünür hale geliyor.

pasha-de-cartier-watches-wonders-2020-novelties-11.jpg

Değişen günlere, ruh haline ve tarzlara uyum sağlamanın önemli olduğuna dikkat çeken marka, Pasha de Cartier modellerini kolayca değiştirilebilir kayışlarla destekliyor. Çelik, altın veya deri olması fark etmeksizin bütün versiyonlar, Cartier’nin geliştirdiği ‘QuickSwitch’ sistemine sahip.

pasha-de-cartier-watches-wonders-2020-novelties-14.jpg

Safir kristal cam bölmeli arka kapakla gelen saatler, markanın kendi üretimi, otomatik mekanizma Calibre 1847 MC’yi gözler önüne seriyor. Paramagnetik alaşımı sayesinde mekanizma, manyetikleşmeye karşı güçlü direnç sağlıyor ve tam kurulumda 40 saatlik güç rezervi sunuyor.

Yeni Pasha de Cartier modellerini üç farklı grupta toplayabiliriz; çelik kasalı versiyonların 41 ve 35mm olmak üzere iki farklı boyut seçeneği bulunuyor. 41mm çaplı modellerde; paslanmaz çelik bilezik, mavi veya gri timsah derisi kayış seçenekleri yer alıyor. 35mm modellerdeyse bunlara ek olarak fuşya rengi sunulmuş.

pasha-de-cartier-watches-wonders-2020-novelties-13.jpg

35mm’lik altın versiyonların tamamı 18K pembe; 41mm ise 18K sarı altın kasayla geliyor. 35mm modellerin bazı versiyonlarında bezeli, 1.15 karatlık 48 adet pırlanta süslüyor. Pırlantalı modellerde, 18K pembe altın bilezik, mavi ve mor timsah derisi kayış; pırlantasız modeldeyse gri ve mavi kayış seçeneği yer alıyor. 41mm modeller de yine mavi ve gri timsah derisi kayışla sunuluyor.

pasha-de-cartier-watches-wonders-2020-novelties-2.jpg

Üçüncü grubu mücevher saatler oluşturuyor. 18K beyaz altın kasalı modellerden birinin kadranında 3.10 karatlık 318 adet zümrüt kesim pırlanta yer alıyor. Kasa ve bileziği 10.10 karatlık 625 adet pırlanta süslüyor. Yalnızca 100 adetle limitli olan bu saat, otomatik mekanizma, Calibre 530 MC ile çalışıyor ve tam kurulumda 40 saatlik güç rezervi bulunuyor.

pasha-de-cartier-watches-wonders-2020-novelties-5.jpg

Yine 35mm, 18K beyaz altın kasayla sunulan diğer modelin yalnızca kasasında ve bileziğinde 8.51 karatlık 487 pırlanta yer alıyor. Bu model, otomatik mekanizma, Calibre 1847 MC ile çalışıyor.

pasha-de-cartier-watches-wonders-2020-novelties-15.jpg

İskeletleştirilmiş kadranların tamamı 41mm kasa çapına sahip; 18K beyaz ve pembe altının yanı sıra çelik kasa seçenekleri bulunuyor. Beyaz altın modellerin bezelini, mekanizmasını ve tokasını 2.59 karat 179 adet pırlanta süslüyor. Tourbillon bulunan beyaz ve pembe altın modelleri, elden kurmalı mekanizma, Calibre 9466 MC çalıştırıyor ve tam kurulumda 50 saatlik güç rezervi sağlıyor.

pasha-de-cartier-watches-wonders-2020-novelties-7.jpg pasha-de-cartier-watches-wonders-2020-novelties-8.jpg

İskeletleştirilmiş 41mm çelik kasalı model, otomatik mekanizma, Calibre 9624 MC ile çalışıyor ve tam kurulumda 48 saatlik güç rezervi sunuyor. Bu versiyonda gri timsah derisi kayışın yanı sıra paslanmaz çelik bilezik seçeneği bulunuyor.

pasha-de-cartier-watches-wonders-2020-novelties-3.jpg
Benzer İncelemeler