alexa Bronze Burgundy Dial | Captain Cook | Rado | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Rado Captain Cook Bronze Burgundy Dial (Ref. 01.763.0504.3.540)

Rado, 2017 senesinde güncel ürün grubuna eklediği Captain Cook model ailesine yeni bir versiyon ekledi. Bronz kasalı modele bordo bileşenler eşlik ediyor.

rado-captain-cook-bronze-burgundy-dial-1.jpg

Yeni model önceki Captain Cook versiyonları ile aynı altyapıyı paylaşıyor olsa da, teknik özelliklerin bir kez daha üzerinden geçelim...

rado-captain-cook-bronze-burgundy-dial-7.jpg

Model 42mm çapında ve 12.5mm yüksekliğinde tasarlanmış bir kasa ile geliyor. Kasanın yapımında son yılların yıldızı parlayan malzemelerinden bronz alaşımı kullanılmış. Kullanıcısının yaşam tarzına bağlı şekilde renk değiştirip kişiye özel bir hal alan bu alaşım, bugün pek çok saat markasının kataloglarında kendine yer buluyor. Rado’nun kullandığı bronz alaşımı (CuAl), içindeki yüksek alüminyum oranı nedeniyle renk değiştirme konusunda biraz daha muhafazakâr davranıp, yeni formunu uzun süre koruyabiliyor. Kasanın ön yüzünde, vintage tema ile uyumlu tasarlanmış, bombeli safir kristal cam yer alıyor. Camın etrafını ise, parlak bordo seramik mineli bronz bezel çevreliyor. 300 metreye kadar su basıncına dayanan kasaya titanyum arka kapak eşlik ediyor.

rado-captain-cook-bronze-burgundy-dial-4.jpg

Yeni modelin kadranı, bezel ve kayış ile uyumlu bordo tonunda bir zemine ev sahipliği yapıyor. Super-LumiNOVA dolgulu geniş kollar ve büyük markörler ile hemen her ortamda mükemmel okunabilirlik suna kadrana, modele özel bordo fontla hazırlanmış tarih göstergesi eşlik ediyor. Saat 12 konumunda, saat ile birlikte sağa/sola sallanan çapa simgesi yer alıyor.

rado-captain-cook-bronze-burgundy-dial-2.jpg rado-captain-cook-bronze-burgundy-dial-3.jpg

Rado Captain Cook Bronze Burgundy Dial, Swatch Group markalarından hatırladığımız Caliber ETA C07 ile hayat buluyor. Otomatik mekanizma, tam kurulumda 80 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

rado-captain-cook-bronze-burgundy-dial-5.jpg

Temaya uygun şekilde bordo tekstil kayış ve bronz toka ile gelen model CHF 2,600 liste fiyatı ile satışa sunuluyor.

rado-captain-cook-bronze-burgundy-dial-6.jpg

Benzer İncelemeler