alexa Roger Dubuis | Excalibur | Monobalancier | Titanium
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Roger Dubuis Excalibur Monobalancier Titanium

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde açtığı müthiş butiği ile sayfalarımıza konuk olan Roger Dubuis, yakın zamanda tanıttığı yeni Roger Dubuis Excalibur Monobalancier Titanium modeli ile Hyper Horology’nin sınırlarını zorluyor.

roger-dubuis-excalibur-monobalancier-titanium-1.jpg

Cenevreli markanın Kral Arthur efsanesinden ilham alan Excalibur serisi, 2005 yılından bu yana markanın kataloglarını süslüyor. Kral Arthur'un Yuvarlak Masası'nın bir rekreasyonuyla ortaya çıkan Excalibur Koleksiyonu’na yeni eklenen Monobalancier Titanium modeli ise, sunduğu güçlü görsel etki kadar hafifliği ile de göz dolduruyor.

roger-dubuis-excalibur-monobalancier-titanium-2.jpg

Yeni model, 42mm çapında tasarlanmış kasa ile geliyor. Grado 5 titanyum alaşımından üretilen kasanın ön yüzünde, yine aynı malzemeden yapılmış, üzerinde girintiler bulunan klasik Excalibur tarzı bezel yer alıyor. Kasanın her iki yüzünde de, yansıma önleyici kaplama uygulanmış çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar görev yapıyor. Sportif kasa, 100M su geçirmezliği ile ortalama su aktivitelerine karşı da dayanım sunuyor.

roger-dubuis-excalibur-monobalancier-titanium-3.jpg

Modele, tamamı iskeletleştirilmiş bir kadran eşlik ediyor. Zamanın kalın kollar ve üzerinde saat/dakika indisleri bulunan iç skaladan takip edildiği kadran, modele hayat veren mekanizmanın tüm güzelliğini gözler önüne seriyor. 

roger-dubuis-excalibur-monobalancier-titanium-4.jpg

Yeni modelin kalbinde, markanın kendi bünyesinde tasarlanıp üretilen, Caliber RD720SQ görev yapıyor. Gücünü mikro rotorundan alan otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 72 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Mevcut bir mekanizmanın iskeletleştirilmesi yerine tamamen sıfırdan perfore bir şekilde tasarlanan zarif mekanizma, Poinçon de Genève sertifikası taşıyor.

roger-dubuis-excalibur-monobalancier-titanium-5.jpg

Şık model bileğe, Grado 5 ultra-hafif titanyum alaşımından üretilmiş, çok parçalı metal bilezik ile takılıyor. Sağlamlığı kadar konforu ile de öne çıkan bileziği, RD imzalı katlanır klips tamamlıyor.

roger-dubuis-excalibur-monobalancier-titanium-6.jpg

Model için belirlenen liste fiyatı EUR 71.000.

Benzer İncelemeler