alexa Rolex 2022 Yenilikler | Watches and Wonders 2022 Yenilikler | 126900
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Rolex Oyster Perpetual Air King (Ref. 126900)

Göklerin kralı yenilenmiş kasası ve kadranıyla tekrar huzurlarımızda. 2022 Watches & Wonders fuarında tanıtılan yeni Air King her zamankinden daha güçlü, daha iddialı.

Rolex-Oyster-Perpetual-Air-King-10.jpg Rolex-Oyster-Perpetual-Air-King-7.jpg

Rolex’in havacılık köklerinden gücünü alan başarılı modeli Air King, 2022 yenilikleri arasında en dikkat çeken saatlerden biri. 40mm çapında paslanmaz çelik kasa, her zamankinden daha büyük güçlü karakterli formuyla dikkatimizi çekiyor. Kurma kolunun iki yanına konumlandırılan koruma eklentileri de yine modelin güçlü duruşunu pekiştiren detaylardan yalnızca biri.

Rolex-Oyster-Perpetual-Air-King-13.jpg Rolex-Oyster-Perpetual-Air-King-14.jpg

Saatin, genişleyen boynuz aralığı ve büyüyen kasa/kadran çapları değerleri için küçük ama etkili dokunuşlar diyebiliriz. Kara hız rekortmeni SSC Bloodhound aracının göstergelerinden esinlenilerek tasarlanan kadranda 3, 6 ve 9 sayılarının içinde karanlıkta parlayan SuperLuminova dolgusu yer alıyor. Saatin su geçirmezlik değeri serideki diğer saatlerde olduğu gibi 100 metre ile sınırlandırılmış.

Rolex-Oyster-Perpetual-Air-King-8.jpg Rolex-Oyster-Perpetual-Air-King-9.jpg

70 saat güç rezervine sahip otomatik kalibre 3230 ile donatılan model, kadranda yer alan sarı logosu ve yeşil yazıları ile komplikasyonsuz Rolex’ler arasında en sportif seçeneklerden biri olmaya aday. Rolex Air King, tamamen fırçalanmış yüzeylere sahip, 5mm’ye kadar uzama imkânı sağlayan Easylink mekanizmalı paslanmaz çelik bilezik ile sunuluyor.

Rolex-Oyster-Perpetual-Air-King-11.jpg Rolex-Oyster-Perpetual-Air-King-12.jpg
Benzer İncelemeler