alexa 60557926 | CT60 | Tiffany & Co. | Black DLC | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Tiffany & Co. CT60 Black DLC

tiffany-co-logo.jpg

ABD’li ünlü mücevher markası Tiffany & Co., 2015 senesinde tanıttığı CT60 modelinin siyah DLC kaplamalı yeni versiyonlarını saatseverlerin beğenisine sundu.

Tiffany-Co-CT60-dlc-nato-4.jpg

Mücevher markaları konu olduğunda akla gelen ilk isimlerden olan Tiffany & Co., 2015 senesinde ürün grubuna dahil ettiği CT60 modelinin siyah DLC kaplama kasa ve NATO tarzı tekstil kayış ile tasarlanmış iki yeni versiyonu ile boy gösterdi.

Markanın geniş arşivinde yer alan ve ABD başkanlarından Franklin Delano Roosevelt tarafından kullanılan saatten ilham alınarak tasarlanan CT60, Tiffany & Co.’nun saat dünyasında tekrar aktif bir şekilde yer almaya başladığının da müjdecisi olmuştu.

Koleksiyona yeni katılan versiyonlar, teknik olarak 2015 senesinde tanıtılan CT60 modeli ile aynı platformu paylaşıyor. SunBurst siyah kadran, kontrast büyük rakam indeksler, kırmızı uçlu saniye kolu ve iç bezelde yer alan kırmızı 60 dakika markörü gibi ortak tasarım özelliklerine sahip olan modeller, üzerinde Tiffany & Co. imzalı paslanmaz çelik toka bulunan, siyah/gri kombinasyonlu NATO tarzı kayışlar ile geliyor.

Tiffany-Co-CT60-dlc-nato-5.jpg Tiffany-Co-CT60-dlc-nato-2.jpg

Zaman tutma fonksiyonu dışında saat 6 hizasına yerleştirilmiş bir de tarih göstergesi bulunan Ref. 60557969 modeli 40mm çapında siyah DLC kaplamaya sahip kasa içinde sunulurken, Bi-Compax kronograf özellikli Ref. 60557926 modeline 42mm çapında tasarlanmış bir kasa ev sahipliği yapıyor. Her iki modelin de ön yüzünde çizilmeye dayanıklı safir kristal camlar yer alıyor.

Tiffany-Co-CT60-dlc-nato-6.jpg

Yeni modellerin içerisinde giriş ve orta seviye İsviçre otomatiklerinden aşina olduğumuz Sellita mekanizmalar görev yapıyor. Kronograf özellikli modelin içerisinde yer alan mekanizmada Dubois-Depraz marka Bi-Compax kronograf modül bulunuyor.

İkonik markanın başarılarla dolu tarihinden izler taşıyan CT60 koleksiyonuna yeni versiyonlar eklenmesi otoriteler tarafından Tiffany & Co.’nun lüks saatler konusundaki sessizliğini artık tamamen bozması şeklinde yorumlanırken, saat meraklıları tarafından da yakından takip ediliyor.

Marka butiklerinden ulaşılabilecek yeni koleksiyonda yer alan Ref. 60557969 modeli USD 5450,00 fiyatla satışa sunulurken, kronograf özellikli Ref. 60557926 modeli de USD 7450,00 fiyat etiketi ile geliyor. Her iki modelin de butiklere ulaşması için Eylül 2017 öngörülüyor.

Benzer İncelemeler