alexa Watches & Wonders 2015 | En İyi 6 Model | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

En İyi 6 Model

horobox_amblem.png

Bu sene üçüncüsü düzenlenen Watches and Wonders organizasyonu bünyesinde tanıtılan saatleri inceledik ve en çok ilgimizi çeken 6 modeli sizler için bir araya topladık.

Jeager-LeCoultre Geophysic Universal Time

Jaeger-LeCoultre-Geophysic-Universal-Time_rszd.jpg

Saat dünyasının köklü isimlerinden Jeager-LeCoultre da Watches and Wonders 2015 bünyesinde farklı modellerini tanıtan markalardan biri olarak yerini aldı.

Özellikle Geophysic serisinden seçtiği iki model ile kendinden bir hayli söz ettiren markadan favori saatimiz ise Jaeger-LeCoultre Geophysic Universal Time oldu.

Markanın sadık müdavimleri başta olmak üzere saat meraklılarının yakından bildiği serinin ilk tanıtıldığı sene 1958. 2014 senesinde seriyi tekrar güncel ürün gamı içerisine alan marka seriye eklediği farklı versiyonlara saat severlerin beğenisini toplamaya devam ediyor.

Geophysic serisinin muhteşem modeli Universal Time dünya saati fonksiyonuna sahip. Kadranında bir tablo estetiğinde bir de dünya haritası taşıyan model tamamı in-house olan 722 Referanslı otomatik kalibreyle hayat buluyor.

41.6mm kasa çapıyla serinin diğer versiyonlarından bir klik daha büyük olan saat paslanmaz çelik ve 18K pembe altın seçeneklerine sahip. 

Montblanc Metamorphosis II

1_13.jpg

Tamamı, Villeret – İşviçre’de yer alan Mont Blanc fabrikasında geliştirilen model hem estetik hem de fonksyonel bir yapıya sahip.

Kasanın sol tarafında bulunan kontrol kolu aktive edildiğinde saat ve tarih alt kadranlarının bir tiyatro perdesi estetiğinde iki yana ayrılarak saatin kronograf kısmını ön plana çıkartan tasarım, şüphesiz Metamorphosis II’nin en dikkat çeken özelliği.

Metamorphosis II’nin üretim adedi 18 ile sınırlandırılmış.

A.Lange and Söhne 120th Anniversary

1_12.jpg

A.Lange & Söhne’nin 1994 senesinde saat severlerin beğenisine sunduğu vazgeçilmez modeli Lange 1’in 20. yıldönümü anısına yenilenen ürün gamı da Watches and Wonders 2015’e damgasını vuracak modellerin arasında yer alıyor.

Toplamda 5 ayrı tarzda 20 adet olarak hazırlanan koleksiyonun bir diğer özelliği de kadın/erkek olarak set halinde hazırlanmış olması.

Roger Dubuis Hommage Minute Repeater Tourbillon Automatic

1_14.jpg

20 adet ile sınırlandırılmış üretim adedine sahip Roger Dubuis Hommage Minute Repeater Tourbillon Automatic, yarı iskelet olarak tabir edilen kadran tasarımıyla geliyor. Pembe altından üretilmiş kadranda yer alan boşluklardan izlenebilen kalibre Flying Tourbillon özelliğine sahip.

Arka kapakta yer alan cam bölme sayesinde saatin minute repeater düzeneğini de izlemek mümkün.

Sanat eseri estetiğinde tasarlanan kalibre, senkron çalışan iki adet de micro rotor ile güç topluyor.

IWC Portofino Mid Size Collection

1_15.jpg

Watches and Wonders 2015’in adından söz ettirmesi kaçınılmaz katılımcılarından biri de IWC. Organizasyon dahilinde klasikleşmiş modeli Portofino’nun orta boy ürün gamını tanıtan marka bu özel koleksiyon için üç ayrı model hazırlamış.

Automatic, Automatic Moon Phase ve Automatic Day and Night opsiyonlarına sahip modellerin ortak özelliği günümüz standartlarında unisex kabul edilebilecek bir ebat olan 37mm kasa çapıyla geliyor olmaları.

Vacheron Constantin Maître Cabinotier Astronomica

1_16.jpg

Tanıttığı yeni modelleriyle Watches and Wonders 2015’te büyük ilgi ve beğeni toplayan diğer bir marka da Vacheron Constantin.Ancak tanıtılan yeni modeller arasında yer alan saatlerden bir tanesi belki de organizasyonun en çok konuşulan modeli oldu.

“Maître Cabinotier Astronomica“ ismi verilen model bünyesinde tam 15 adet farklı komplikasyon barındırıyor.Sonsuz takvim, tourbillon, gün doğumu/batımı göstergesi ve ay fazı gibi özellikleri bir arada sunan saatin süper komplike saat meraklılarının aklını başından aldığı aşikar lakin üretilen tek örnek daha standa ulaşmadan satıldı bile.

Benzer İncelemeler