alexa Lady | Ultra Thin | Elite | Moonphase | Zenith | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zenith Elite Ultra Thin Lady Moonphase

zenith-logo.png

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz Salı günü Dünya Kadınlar Günü (8 Mart) kutlandı. Bu bağlamda kadın okuyucularımızı da unutmamak adına onlar için bir inceleme hazırladık. İnceleme köşemizin konuğu Zenith Elite Ultra Thin Lady Moonphase.

 81-C709-7-.jpg

Zenith Elite Ultra Thin 33 mm kasa ölçüsü ve 8.65 mm kalınlığı ile optimum kadın saati ölçülerini yakalamış. Günümüzde büyük çaplı saatler modasına kadınlarda eğilim gösterse de büyük çoğunluğun tercihi hala küçük çaplı saatler. Saatin her iki yüzünde de safir kristal cama yer verilmiş. Ön cam bombeli ve her iki yüzüne de yansıma önleyici kaplama (AR) uygulanmış. Saatin su geçirmezlik değeri 30 metre.

81-C709-3-.jpg

Transparan arka kapak sayesinde otomatik in-house Elite 692 kalibreyi seyretmek mümkün. Mekanizmada kullanılan Côtes de Genève motifleri ile seyir zevki üst limitlerde. Yeri gelmişken mekanizmanın teknik özelliklerinden de bahsetmek isterim.

81-C709-4-.jpg

Elite 692 kalibre 195 parçadan oluşuyor ve kalınlığı sadece 3.97 mm. 27 taşlı mekanizma 28,800 (4 Hz) vuruş ile çalışıyor. Tam dolumdan itibaren 50 saatlik bir güç rezervine sahip.

Elite-692_12.jpg

Saatin kadranından bahsetmek gerekirse şahsi fikrim en güzel kadran renginin bizim de incelediğimiz sedef kadran olduğunu söyleyebilirim. Sedef kadran saatlerde her kadranın farklı olması tüm saatleri birbirinden ayırıyor. Dolayısıyla her saat kendi içinde eşsiz bir hal alıyor. Saatin kadranında nümerik indekslere yer verilmemiş. Onun yerine 11 adet pırlanta kadranda indeks görevi görüyor. Pırlanta detayı saatin bezelinde de devam ediyor. Küçük saniye alt kadranı saat 9 noktasında ay fazı göstergesi ise saat 6 noktasında konumlandırılmış. Saatin kolları kasa ile aynı materyalden (pembe altın) üretilmiş.

81-C709.jpg

Saatin varyasyon bolluğundan bahsetmiştim. Kordon çeşitliliği konusunda da Zenith oldukça cömert davranıyor. Farklı renklerde deri kordonların yanında farklı materyallerden metal kordonlara yer verilmiş. İncelediğimiz saate masif altın bilezik kordonu daha çok yakıştırsam da ( kahverengi deri kordon biraz maskülen hava yaratmış ) masif altın bilezik saatin fiyatını oldukça şişiriyor.

81-C709-2-.jpg

Parlak kahverengi timsah derisi kordonun tercih edildiği saatte kasa ile uyumlu pembe altın toka kullanılmış.

81-C709-6-.jpg81-C709-5-.jpg

Günün sonunda Zenith birçok kadının kolunda görmek isteyeceği oldukça şık ve ince bir tasarım ortaya çıkarmış.

81-C709-9-.jpg81-C709-10-.jpg

Baselworld 2016’ya sayılı günler kala hem Zenith hem de diğer markalar bakalım kadın saatleri konusunda nasıl ataklar yapacaklar. Yenilikler için HOROBOX’tan ayrılmayın... 

Benzer İncelemeler