alexa Distinguished Gentleman’s Ride | DGR | Ton Up | Pilot | Zenith | Yeni Model | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zenith Pilot Ton-Up DGR

zenith-logo.png

Baselworld 2016 fuarı bünyesinde saatseverlerin beğenisine sunduğu Cafe Racer modeliyle pilot saatlerine yeni bir soluk getiren Zenith “ DGR - Distinguished Gentleman’s Ride “ organizasyonu için özel olarak tasarladığı yeni limitli modeli Pilot Ton-Up DGR ile bir kez daha dikkatleri üzerine topladı.

Zenith-Pilot-Ton-Up-DGR-Limited-Edition-1.jpg

İsmini, Distinguished Gentleman’s Ride kelimelerinin baş harflerinden alan DGR organizasyonu, prostat kanseri konusunda farkındalık yaratmak ve bu hastalıkla mücadeleyi amaçlayan kurum ve kuruluşlar adına fon oluşturmak için bir araya gelen klasik motosiklet severlerin katıldığı bir yarış olarak her yıl düzenleniyor.

Dapper Tarzı giyimleriyle renkli görüntülere imza atan klasik motosiklet tutkunlarını bir araya getiren yarış, dünyanın farklı bölgelerinden katılan yarışmacıları ile izleyenlere eğlenceli dakikalar yaşatmayı da ihmal etmiyor.

Zenith-Pilot-Ton-Up-DGR-Limited-Edition-4.jpg

Zenith’in bu özel organizasyon anısına ürettiği model, Baselworld 2016 bünyesinde inceleme şansı bulduğumuz Cafe Racer modeli temel alınarak tasarlanmış. Pilot Ton-Up adını alan model, 45mm x 14.7mm boyutlarında ve özel olarak eskitilme işlemine tabi tutulmuş paslanmaz çelikten üretilmiş bir kasada sunuluyor. Saatin ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal cam yer alıyor. Arka tarafta ise DGR logosu ve Dapper Tarzı’nda tasarlanmış bir motosiklet yarışçısı figürü ile süslenmiş kapak yer alıyor. Cafe Racer modelinden aşina olduğumuz geniş kronograf butonları ve kubbe formundaki ayar tepesi de özel modelde yerlerini alıyor.

Zenith-Pilot-Ton-Up-DGR-Limited-Edition-3.jpg

Saatin vintage karakteri ile uyum içinde tasarlanmış kadranın saat 6 noktasına yerleştirilmiş Distinguished Gentleman’s Ride yazısı modeli standart versiyonlardan hemen ayırıyor. Bi-Compax tarzı tasarlanmış kronograf fonksiyonu saat 3 ve 9 noktalarına yerleştirilmiş geniş alt kadranlar vasıtasıyla kullanılıyor.

Zenith Pilot Ton-Up DGR modelinin içerisinde markanın efsanevi El Primero mekanizmasının Ref. 4069 kodlu versiyonu görev yapıyor. 35 taşlı mekanizma 36000vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 50 saatlik güç rezervi sunuyor. Markadan beklendiği üzere köprülerinde ve rotorunda klasik Côtes de Genève dekorasyonlarına yer veren kalibre, masif arka kapak nedeniyle maalesef izlenemiyor.

Zenith-Pilot-Ton-Up-DGR-Limited-Edition-2.jpg

Yeni model, taba tonlarında hazırlanmış ve elde dikilmiş deri kayış ile satışa sunuluyor. Üzerinde, arka kapakta yer alan figür ve yazının aynısını taşıyan kayışa yine eskitilmiş paslanmaz çelikten yapılmış toka eşlik ediyor.

Sadece 5 adet ile sınırlandırılmış üretime sahip modelin fiyatı ile ilgili bir bilgi henüz bulunmuyor.

Benzer İncelemeler