alexa “Küçük Prens” Antoine de Saint-Exupéry Gençlik Fonu İçin Yardım Topladı
Horobox

Dk. Okuma Süresi

“Küçük Prens” Antoine de Saint-Exupéry Gençlik Fonu İçin Yardım Topladı

iwclogo.png

12 Kasım 2017 tarihinde, dünyaca ünlü müzayede evi Sotheby’s tarafından organize edilen açık arttırma ile yeni sahibine ulaşan IWC Big Pilot’s Watch Annual Calendar Edition “Le Petit Prince” (Ref. IW502705), 38.000 CHF gerçekleşen satış fiyatıyla büyük ilgi topladı. Modelin satışından elde edilecek gelirin büyük bir kısmının ise Antoine de Saint-Exupéry Gençlik Fonu’na aktarılacağı açıklandı.

Le-petit-prince-Antoine-de-Saint-Exupery-auction-1.jpg

Açık arttırma sonunda yeni sahibine teslim edilen Big Pilot’s Watch Annual Calendar Edition “Le Petit Prince” (Ref. IW502705), 18K beyaz altın bir kasa ile geliyor. “Le Petit Prince”  temasının sembol rengi mavi tonunda hazırlanmış kadran ile sunulan modelin kalbinde, IWC’nin kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. 52850 yer alıyor. Tek adet hazırlanan modelin konseptine uygun şekilde mavi tonunda CVD kaplamayla üretilen mekanizmanın el işçiliğiyle süslenmiş rotoru da “Le Petit Prince” temasına gönderme yapan detaylar sunuyor.

Le-petit-prince-Antoine-de-Saint-Exupery-auction-2.jpg

IWC’nin ünlü müzayede evi Sotheby’s ile birlikte organize ettiği beşini açık arttırmada satılan modelden elde edilecek gelirin, Antoine de Saint-Exupéry Gençlik Fonu faaliyetlerinin ABD’de daha etkin bir şekilde çalışması için kullanılması planlanıyor.

Benzer Haberler