alexa Baume & Mercier | Istanbul Classic | Hill Climb | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

2. Baume & Mercier Istanbul Classic - Hill Climb

baume-mercier-hill-climb-istanbul.jpg

Geçtiğimiz yıl ülkemizde ilk defa düzenlenen Baume & Mercier İstanbul Classic - Hill Climb etkinliğinin ikincisi, bu sene 10 Haziran Cumartesi günü Şile’de gerçekleştirilecek. Uğur Işık ve alanında uzman ekibi tarafından organize edilecek etkinlik, İsviçre’nin köklü markalarından Baume & Mercier sponsorluğunda düzenlenecek.

40 adet klasik ve modern otomobilin katılımı planlanan etkinlikte davetliler 1958 Austin Healey 100BN6’den 2016 Ferrari 488’e kadar pek çok çeşit otomobili izlemem imkânı bulacak. Ayrıca bu sene geçen seneye göre daha fazla heyecan yaratmak adına yeni bir düzenleme yapılmış: Tırmanmanın bittiği ve inişe geçilen düzlüğün ortasından itibaren saman balyaları ile yapılan şikanlar sayesinde katılımcıların slalom yapmaları sağlanacak ve şikan girişinden bitiş çizgisine kadar olan bölümde de ayrıca zaman tutulacak.

baume-mercier-hill-climb-istanbul-1.jpg

Kaan Yüksel ve aracı 2012 Nissan GTR

baume-mercier-hill-climb-istanbul-2.jpg baume-mercier-hill-climb-istanbul-4.jpg

Murat Ersönmez ve aracı 1958 Austin Healey 100BN6 - Aydın Harezi ve aracı1974 Rolls Royce Corniche Convertible

Bu seneki yenilikler arasında “Baume & Mercier Özel Ödülü” de olacak. Bu ödül, seçici kurul tarafından organizasyona katılanlar arasından seçilen en güzel otomobile verilecek. Ayrıca etkinlikte bir şanslı kişi de Baume & Mercier Cobra Shelby koleksiyonundan bir saatinin sahibi olacak.

baume-mercier-hill-climb-istanbul-3.jpg

Tarkan Uragan ve aracı 1973 Corvette Stingray

Organizasyona katılacak araçları görmek ve daha detaylı bilgi sahibi olmak için Baume & Mercier Istanbul Classic - Hill Climb Facebook sayfasına buradan ulaşabilirisiniz.

Benzer Haberler