alexa HOROBOX INSIDE | Event | Sailing | Yelkenli | Panerai | Private Club
Horobox

Dk. Okuma Süresi

2. Horobox INSIDE Etkinliği

horobox_amblem.png

Mekanik saatçiliğin nabzını tutmak ve sektörden son haberleri okuyucular ile buluşturmak amacı ile hayata geçirdiğimiz Horobox, 2 yıldan uzun süredir sanal ortamda faaliyetlerine devam ediyor. İlk defa geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlediğimiz Horobox Inside etkinlikleri ile bu sanal ortamdaki dostlukları bir ileri seviyeye taşımayı hedefledik. İşte 2.Horobox Inside buluşmamızdan detaylar…  

Horobox-inside-Sailing-6085.jpg

23 Temmuz tarihinde gerçekleştirdiğimiz 2. Horobox INSIDE etkinliğinde saat sever dostlarımız ile bir kez daha bir araya gelme fırsatı bulduk. İstanbul’un bunaltıcı havasından ve günlük hayatın stresinden biraz olsun uzaklaşmak için rotamızı, Marmara’nın masmavi sularına çevirdik.

Horobox-inside-Sailing-6017.jpg Horobox-inside-Sailing-6062.jpg

Horobox-inside-Sailing-6077.jpg

Horobox-inside-Sailing-6099.jpg Horobox-inside-Sailing-6343.jpg

İstanbul gibi deniz ile iç içe bir şehirde olduğumuzu düşündüğümüzde, yelken yapmak en güzel tercihlerden birisi haline geldi. Panerai’nin sponsoru olduğu 2.Horobox Inside etkinliğimiz, öğlen saatlerinde İstanbul Kalamış Marina’da buluşmamızla başlamış oldu. Kısa bir güvenlik brifinginin ardından, yelken eğitmenlerimizden gereken teknik bilgileri aldık.

Horobox-inside-Sailing-6105.jpg Horobox-inside-Sailing-6108.jpg

Horobox-inside-Sailing-6284.jpg

Horobox-inside-Sailing-6309.jpg Horobox-inside-Sailing-6394.jpg

Horobox-inside-Sailing-6414.jpg Horobox-inside-Sailing-6198.jpg

Daha sonrasında marinadan iki tekne halinde ayrıldık ve “yelkenler fora” komutu ile yelkenlerimiz direğe basıldı. Rotamız ise İstanbul açıklarındaki adalar bölgesi oldu. 1.5 saatlik yelkenli seyrinin ardından, adalar bölgesine ulaştık ve teknelerimizi demirledik. Kısa bir molanın ardından, orsa seyrinde İstanbul Kalamış Marina’ya dönüşe koyulduk.

Horobox-inside-Sailing-6159.jpg Horobox-inside-Sailing-6184.jpg

Horobox-inside-Sailing-6054.jpg

Horobox-inside-Sailing-6147.jpg Horobox-inside-Sailing-6078.jpg

Dönüş yolunda şiddetlenen rüzgar sayesinde kısa bir sürede marinaya ulaştık. Tekneleri iskeleye bağladıktan sonra, toplu bir hatıra fotoğrafı çektirdik ve akşam yemeğine gitmek için hazırlandık.

Horobox-inside-Sailing-6448.jpg

Akşam yemeği için Kalamış Marina’da yer alan İstanbul Yelken Kulübü’nün restoranını tercih ettik. Nefes kesici bir İstanbul manzarasına sahip mekanda, akşam geç saatlerine kadar birlikte vakit geçirdik.

Horobox-inside-Sailing-6456.jpg

Horobox-inside-Sailing-6460.jpg Horobox-inside-Sailing-6463.jpg

2.Horobox Inside etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayan dostlarımıza ve desteğinden ötürü Officine Panerai ve yetkililerine teşekkürlerimizi iletiyoruz. Biz bir sonraki Horobox Inside etkinliğinin planlamasına şimdiden başladık… Eğer siz de bizlerle beraber yeni maceralarda yer almak isterseniz inside@horobox.com adresine bir e-mail gönderebilirsiniz. 

Etkinliğe katılan değerli dostlarımız ve saatleri ile sizleri baş başa bırakıyor ve bir sonraki Horobox Inside etkinliğinde görüşmek üzere diyorum.

Horobox-inside-Sailing-6472.jpg Horobox-inside-Sailing-6477.jpg

Horobox-inside-Sailing-6480.jpg Horobox-inside-Sailing-6483.jpg

Horobox-inside-Sailing-6487.jpg Horobox-inside-Sailing-6497.jpg

Horobox-inside-Sailing-6505.jpg

Benzer Haberler