alexa IWC | Aquatimer | Automatic | Collection | 2022
Horobox

Dk. Okuma Süresi

2022 IWC Aquatimer Automatic Collection

IWC, dalgıç saatleri segmentindeki kült temsilcisi Aquatimer ürün grubunu yeni bir mekanizma ile güncelliyor.

iwc-Aquatimer-Automatic-Collection-2022-2.jpg

Aquatimer aslında markanın temel grupları arasında yer alıyor. Ancak IWC’nin geride bıraktığımız on yıllık süre zarfında Pilot ve Portugieser model ailelerini odak noktasına alması, Aquatimer’ın geri planda kalmasına yol açmıştı. Camın iç kısmını yerleştirilmiş döner bezeli ile klasik dalgıç saati konseptini modern zamanlarla buluşturan koleksiyon, 5 günlük güç rezerv süresi ile dikkat çeken yeni mekanizması ile yeniden IWC kataloglarında yerini alıyor. 

iwc-Aquatimer-Automatic-Collection-2022-1.jpg

Bir önceki nesil ile aynı tasarım unsurlarını kullanan yeni model ailesi, mavi ve siyah kadran renklerinin yanında aynı tonlarda kauçuk kayışların ve bir de paslanmaz çelik bileziğin eşlik ettiği üç farklı referansla sunuluyor. 

iwc-Aquatimer-Automatic-Collection-2022-7.jpg iwc-Aquatimer-Automatic-Collection-2022-8.jpg 

Yeni model 42mm çapında ve 14.10mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. Mat ve parlak yüzeylerin birlikte kullanıldığı paslanmaz çelik kasanın ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip, dışbükey safir kristal cam görev yapıyor. Camın alt tarafında ise, ikinci bir kurma kolu marifetiyle dönen dalgıç bezeli yer alıyor. Kilitli kurma kolu ve vidalı kapakla donatılan sportif kasa, 300 metreye kadar su geçirmiyor.

iwc-Aquatimer-Automatic-Collection-2022-3.jpg

Sade ancak bir o kadar da işlevsel tasarımıyla öne çıkan kadran, siyah ve mavi olmak üzere iki renk seçeneği ile geliyor. Super-LumiNOVA dolgulu kollar ve indeksler sayesinde hemen her ışıkta yeterli okunabilirlik vadeden kadran, saat 3 noktasında bir de tarih penceresine ev sahipliği yapıyor. 

iwc-Aquatimer-Automatic-Collection-2022-4.jpg iwc-Aquatimer-Automatic-Collection-2022-5.jpg

Yeni model ailesinin en önemli özelliği mekanizma kısmında karşımıza çıkıyor. IWC Aquatimer Automatic gücünü, Richemont Group'un ValFleurier tesislerinde üretilen ve mimarisi Panerai ve Baume & Mercier'in Baumatic platformu ile paylaşılan bir mekanizma olan Caliber 32111’den alıyor. Aynı ölçülere sahip ETA kalibrelerin yerini alması amacıyla geliştirilen mekanizma, 120 saatlik (ya da beş günlük) etkileyici güç rezerv süresi ile öne çıkıyor.

iwc-Aquatimer-Automatic-Collection-2022-6.jpg

Yeni modellerden kauçuk kayış ile satışa sunulanlar EUR 6,300, paslanmaz çelik bilezikli versiyonlar ise EUR 7,350 fiyat etiketi taşıyor.

Benzer Haberler