alexa Edifice | Casio | World Time 300 Cities | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Casio İle 300 Şehrin Saatini Görün

casio-logo.png

Casio, Akıllı Telefon Bağlantısı ile 300 şehrin saatini gösterebilen Edifice saatinin lansmanını geçtiğimiz günlerde yaptı.

maxresdefault2131.jpg

Casio’nun “Hız ve Zeka” konseptinden yola çıkarak geliştirilen Edifice serisinde, Bluetooth® smart bağlantısı, yerel zaman bilgisinin alınarak saatin ayarlanmasını sağlıyor ve akıllı telefonlar ile bluetooth bağlantısı kurarak dünyanın çeşitli lokasyonlarında doğru zamanı ayarlamayı çok kolaylaştırıyor.

photo1.jpg

Saat, akıllı telefona sadece tek bir tuş ile bağlanabiliyor. Gerektiğinde yaz-kış saati ayarlarını da otomatik olarak yapabilen bu saatler, otomatik olarak dünya saatlerini ayarlıyor.

Blutooth vasıtası ile eşleşen saat ve akıllı telefonda saat ayarını yapmak artık çok kolay olacak. Telefonunuzdaki dünya saati uygulamasında saatini ayarlamak istediğiniz şşehrin ismini seçebilir ya da harita üzerinde seçip, aplikasyondaki gönder tuşuna basabilirsiniz. Bu şekilde, saatiniz kendini otomatik olarak seçilen saate ayarlayacaktır.

Kadranda iki ayrı dünya şehrinin saatini göstermek de mümkün. Böylece kendi yaşadığınız şehrin ve seyahat ettiğiniz şehrin saatlerini ayrı ayrı görebiliyorsunuz.

Tüm bunların yanı sıra güneş enerjisi ile şarj olan saat hiçbir zaman ekstra bir şarja ihtiyaç duymuyor. Ayrıca telefonunuzu unuttuğunuz takdirde Bluetooth bağlantısı sayesinde kapsama alanı dışına çıktığınız anda saatiniz sesle ve titreşimle size sinyal vererek telefonunuzu bulmanızı sağlıyor.. Telefonunuz ise sessizde olsa dahi alarm vererek size uyarabiliyor.

all-casio-eqb-500.jpg

Tüm bunları yapabilmek için, Apple Store ya da Google Play’den Casio Watch+ uygulamasını indirmeniz yeterli olacak.

hqdefault.jpg

Benzer Haberler