alexa Star Roman | Carpe Diem | Montblanc | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc Star Roman Carpe Diem Special Editions

00_mont_blanc_logo_2508.gif

Saatçilik konusunda yaptığı yatırımlar kadar birbiri arkasına çıkarttığı modellerle de son dönemlerin gözde markalarından biri haline gelen Montblanc, adını geçmişi bin yıl öncesine dayanan ünlü söz “ Carpe Diem “den alan yeni koleksiyonunu tanıttı.

MontBlanc-Star-Carpe-Diem-Special-Edition-kapak.jpg

Montblanc Star Roman Quantième Complet "Carpe Diem" Special Edition 

Türkçeye “Komple Takvim” olarak tercüme edebileceğimiz Quantième Complet özelliğine sahip model, zaman tutma fonksiyonun dışında haftanın günlerini, tarihi, ayları ve ayın fazlarını gösterebilen bir yapıya sahip şekilde tasarlanmış.

MontBlanc-Star-Carpe-Diem-Special-Edition-1.jpg

Zarif hatlar sunan kasanın boyutları 42mm X 12.1mm olarak ayarlanmış. Kubbe tipinde tasarlanan ayar tepesi ile oldukça klasik bir duruş sergileyen kasanın ön ve arka yüzlerinde safir kristal camlara yer verilmiş. Saatin su geçirmezlik değeri ise WR30M olarak belirtiliyor.

MontBlanc-Star-Carpe-Diem-Special-Edition-2.jpg

Montblanc Star Roman Quantième Complet "Carpe Diem" Special Edition’a yine markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber MB 29.12 hayat veriyor. 25 taşlı mekanizma 28.800vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saatlik güç rezervi sunuyor.

Modelin kadranı gümüş tonlarında hazırlanmış. Orta kısmında guilloché motifine yer verilen kadrana, pembe altın kaplama Romen rakamı indeksler ve kollar eşlik ediyor. Ay fazı göstergesi ise saat 6 noktasına yerleştirilmiş bir alt kadranın içinde bulunuyor. Gece mavisi zemin üzerine yerleştirilen altın ay figürüne ev sahipliği yapan ay fazı diski, kadrana eşsiz bir hava katıyor.

Montblanc Star Roman Quantième Complet "Carpe Diem" Special Edition, siyah renkli timsah derisi kayış ve paslanmaz çelik katlanır klips ile sunuluyor.

Montblanc Star Roman Chronograph UTC Automatic "Carpe Diem" Special Edition 

Bu modelin kasası da paslanmaz çelikten üretilmiş ve 42mm X 12.1mm ebatlarında hazırlanmış. Her iki tarafında da safir kristal camlara yer veren kasanın su geçirmezlik değeri WR30M olarak belirtiliyor.

Markanın in-house mekanizmalarından Caliber MB 25.03 ile hayat bulan modelin kronograf fonksiyonun yanı sıra ikinci bir zaman dilimini gösterme özelliği de bulunuyor. 25 taşlı mekanizma ise 28800vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 46 saatlik güç rezervi sunuyor.

MontBlanc-Star-Carpe-Diem-Special-Edition-3.jpg

Saatin guilloché desenine sahip gümüş renkli kadranına pembe altın kaplamalı Romen rakamı indeksler ve kollar eşlik ediyor.

Serideki tüm modellerde olduğu gibi  Montblanc Star Roman Chronograph UTC Automatic "Carpe Diem" Special Edition da,  timsah derisi siyah deri kayış ve paslanmaz çelik katlanır toka ile geliyor.

Montblanc Star Roman Small Seconds "Carpe Diem" Special Edition 

Modelin 39mm çapa sahip kasası paslanmaz çelikten üretilmiş. Koleksiyonun diğer modellerinde olduğu gibi 30M su geçirmezlik değeri sunan kasanın iki yüzünde de safir kristal camlar yer alıyor.

Saatin içerisinde markanın in-house mekanizmalarından Caliber MB 24.16 göre yapıyor. Tam kurulumda 38 saat güç rezervi sunan mekanizma 28.800vph hızında çalışıyor. 

MontBlanc-Star-Carpe-Diem-Special-Edition-4.jpg

Gümüşe dönen beyaz tonunda hazırlanan kadranda üç boyutlu guilloché motifi göze çarpıyor. Yine pembe altın kaplamalı kollar ve Romen rakamı indeksler ile süslenen kadranın merkez kısmında ise "grain d’orge"  deseni yer alıyor. 

Bu model de paslanmaz çelik katlanır klipsin eşlik ettiği timsah derisi siyah kayış ile satışa sunuluyor.

İsmini, insanlara yaşadıkları anın ne kadar önemli olduğunu tam 1000 yıldır anlatan Carpe Diem sözünden alan bu özel koleksiyonun Montblanc satış noktalarına geliş tarihi henüz belli değil.

Benzer Haberler