alexa Orologeria | Kitap Etkinliği | Panerai | Floransa | Phillippe Daverio | Paolo Galluzzi | Fabio Pozzo | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Panerai Kitap Etkinliği

Panerai-brand-Logo1.png

Officine Panerai markasının arkasındaki tarih, teknik ve tasarım bir kitapta toplanıyor. İtalyan spor saat markası saat tutkunlarının soluğunu kesecek.

kitap.jpg

Temmuz 2015’te Italya’da yayınlanan kitap, Floransalı spor saat markası Panerai’nin geçmişten günümüze tarihini, sadece birkaç sene içerisinde nasıl koleksiyonerler tarafından aranan saatler ürettiğine kadar birçok konunun hikayesini anlatıyor. 

İtalyanca,İngilizce, Çince ve Japonca hazırlanan Panerai kitabı  15 Eylül 2015’te tüm panerai butiklerinde yerini alıcak. Panerai bu özel kitap için 9 Eylül 2015’te bir de özel etkinlik düzenleyecek.

Panerai-book-Marsilio-2-.jpg

Italya’da Marsilio yayın evinden çıkan kitap, başarılı editörlerin dokunuşlarıyla markanın saf ve kendini özgü tarzını sonuna kadar yansıtıyor.

Beş farklı bölüme ayrılan kitapta, her bir  bölüm farklı yazarlar tarafından hazırlandı. Okuyucular markanın tarzını ve tarihini beş farklı ağızdan okuma fırsatı bulacak.

Markanın günümüz tasarım ve görünümüne dair yazılar saygın tarihçi ve sanat eleştirmeni Phillippe Daverio’nun elinde hazırlanmış. Daverio’nun ağzından bir cümle söylemek gerekirse 1936’da ki ilk Radiomir ona göre “Modernitenin klasikleri arasında”.

Galileo Müzesi Müdürü Prof. Paolo Galluzzi ise markanın ilk nerede üretildiği ve ünlü sanatçıların (Leonardo da Vinci, Galileo Galilei, Lorenzo della Volpaia…) eserleriyle Panerai saatlerini nasıl etkilediğinde bahsediyor.

Paneria ailesi ilk butiğini 1860 senesinde Ponte alle Grazie’de Italyan donanmasına ürün tedarik etmek için açmış. Bu ve benzeri konular ise Giampiero Negretti’nin kaleminden kitaba geçmiş.

İngiliz gazeteci Simon de Burton markanın teknik yönlerini anlatırken, Fabio Pozzo markanın değişimlerinden ve yat dünyasındaki yerinden bahsediyor.

panerai-kitap.jpg

Benzer Haberler