alexa A. Lange & Söhne | Richard | Lange | Jumping Seconds | Pink Gold | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

A. Lange & Söhne Richard Lange Jumping Seconds Pink Gold

a-lange-sohne-logo.png

Saat endüstrisinin Alman menşeli lider markalarından A. Lange & Söhne, ilk defa SIHH 2017 bünyesinde tanıtılan ve saat meraklıları tarafından büyük beğeni toplayan regülâtör tarzında tasarlanmış A. Lange & Söhne Richard Lange Jumping Seconds modelinin 18K pembe altın versiyonunu saatseverlerin beğenisine sundu.

a-lange-sohne-richard-lange-jumping-second-1.jpg

Alman menşeli ünlü marka, Richard Lange Jumping Seconds modelini ilk defa geçtiğimiz yıl SIHH fuarında saatseverlerin beğenisine sunmuş ve bu model ile büyük ilgi toplamıştı. Markanın yeni nesil mekanizmalarından Caliber Ref. L094.1 ile hayat bulan yeni model, 39.9mm çapında tasarlanmış ve Grado 950 Platin malzemeden üretilmiş bir kasa içerisinde sunulmuştu. Modelin en çok dikkat çeken özelliği ise, A. Lange & Söhne yorumuyla tasarlanmış regülâtör özellikli kadranı olmuştu.

a-lange-sohne-richard-lange-jumping-second-2.jpg

A. Lange & Söhne, aradan geçen bir yılın ardından aynı modelin 18K pembe altın versiyonu ile yaklaşmakta olan SIHH 2018 öncesi bir kez daha boy gösterdi.

Yeni versiyon, bir önceki modelde olduğu gibi 39.9mm çapında ve 10.6mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa içerisinde sunuluyor. 18K pembe altından üretilmiş kasanın her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camlar görev yapıyor.

Yeni modelin kadranı için, selefi ile büyük benzerlikler taşıyor demek yerinde olur zira A. Lange & Söhne Richard Lange Jumping Seconds Pink Gold modeli de bir önceki versiyonda olduğu gibi regülâtör tarzında hazırlanmış bir kadran ile geliyor. Dresdenli saat ustası Johann Heinrich’in 1807 tarihli ünlü tasarımı No.93 cep saatinden esinlenerek hazırlanan kadran, yeni modelde 18K pembe altın konseptine göre tekrar tasarlanmış saat ve dakika kolları taşıyor. Jumping Seconds kolunun mavi tasarlandığı kadranda, hem Romen rakamı hem de normal rakam indeksler yer alıyor.  Kadranın saat 12 hizasında, tulumbanın durumuna göre beyazdan kırmızıya doğru geçiş yapan güç rezerv indikatörü yer alıyor.

a-lange-sohne-richard-lange-jumping-second-3.jpg

A. Lange & Söhne Richard Lange Jumping Seconds Pink Gold modelinin içerisinde markanın Caliber Ref. L094.1 mekanizması görev yapıyor. Toplamda 390 parçadan oluşan elden kurmalı mekanizma, 21600vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saatlik güç rezervi sunuyor. 50 taşlı mekanizma Jumping Seconds saniye özellikli zaman tutma fonksiyonun yanı sıra bir de güç rezerv indikatörü barındırıyor.

a-lange-sohne-richard-lange-jumping-second-4.jpg a-lange-sohne-richard-lange-jumping-second-5.jpg

Kızıl kahve tonunda hazırlanmış timsah derisi kayış ile sunulan modele, kasa malzemesi ile uyumlu 18K pembe altın toka eşlik ediyor.

Sadece 100 adet ile sınırlandırılmış üretimle gelen A. Lange & Söhne Richard Lange Jumping Seconds Pink Gold,€73,000 liste fiyatı ile satışa sunuluyor.

Benzer Haberler