alexa Terra Brown | Automatic | Saxonia | A. Lange & Sohne | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

A. Lange & Söhne Saxonia Automatic “Terra-Brown”

a-lange-sohne-logo.png

Alman saat üreticisi A.Lange & Söhne, kalitesi kadar uygun fiyatıyla da beğeni toplayan Saxonia ürün grubuna yeni eklediği “ Terra Brown “ kadran rengine sahip modelini tanıttı.

İçerisinde Saxonia Thin 37mm ve Saxonia Boutique Edition gibi modellerin de yer aldığı ürün grubuna yeni eklenen modelin kadran rengi, kahverengi ve kırmızı tonların karışımından oluşuyor. Klasik çizgiler taşıyan kadran tasarımına dengeli bir hareketlilik getiren Terra Brown tonu, kadranda mevcut derinlik efektini de ön plana çıkartmayı başarıyor.

Kadrana yakından bakıldığında markanın klasikleşmiş tasarım unsurları göze çarpıyor. Diğer Lange modellerinde olduğu gibi kadranı oluşturan disk gümüşten imal edilmiş. Hafif pütürlü bir yüzey formuna sahip gümüş disk üzerine kadrana rengini veren Terra Brown tonunda kaplama uygulanmış. Masif altından imal edilmiş indekslere yine aynı şekilde hazırlanmış yelkovan, akrep saniye kolu eşlik etmiş.

Terra-Brown-Automatic-Saxonia-A-Lange-Sohne-1.jpg

Oldukça klasik hatlar taşıyan kasa 38,5mm çapa sahip şekilde tasarlanmış. 18K masif beyaz veya pembe altın seçenekleri bulunan kasanın finisajı, markanın üstün işçilik kalitesini gözler önüne serecek şekilde hazırlanmış. Üst kısmı yuvarlatılmış bezel tasarımı ve kısa boynuz yapısı sayesinde olduğundan daha iri duran kasa sayesinde saatin, oldukça cesur ve göz alıcı bir havaya bürünmesi sağlanmış.

Kasayla bütünlük sağlayacak şekilde tasarlanmış zarif ayar tepesi üzerine markanın adı işlenmiş.

Terra-Brown-Automatic-Saxonia-A-Lange-Sohne-2.jpg

A. Lange & Söhne Saxonia Automatic Terra Brown modeline hayat verecek mekanizma olarak markanın giriş seviye kalibrelerinden Caliber L086.1 tercih edilmiş. Lange ürün grubunda yer alan diğer mekanizmalara göre biraz daha mütevazı teknik ve görsel özellikler sunan Caliber L086.1 otomatik kurgulu olarak tasarlanmış. Tam kurulumda üç günlük güç rezervi sunabilen mekanizma her ne kadar giriş seviye de olsa platinden yapılmış rotor mili, el işçiliği ile üretilmiş balans maşası ve alev ile mavileştirilmiş vidaları ile markayı sembolize eden detaylardan feragat etmeden hazırlanmış.

Terra-Brown-Automatic-Saxonia-A-Lange-Sohne-3.jpg

Son dönemlerde pek çok markanın kahverengi tonlarında hazırlanmış kadranlarla donatılmış yeni modellerini görmek mümkün. Özellikle Baselworld 2016 süresince gözümüze çarpan mavi ağırlıklı kadran tasarımlarının ardından yaklaşan sonbaharın esintilerini taşıyan kahverengi tonlarını oldukça başarılı bulduğumuzu söyleyebiliriz. A. Lange & Söhne Saxonia Automatic “Terra-Brown” da bu yaygınlaşan akımın en göz alıcı örneklerinden biri olarak yerini alıyor.

Terra-Brown-Automatic-Saxonia-A-Lange-Sohne-4.jpg

Yeni modelin A.Lange & Söhne butik ve satış noktalarına varış tarihi henüz belli değil. Liste fiyatı ise €22,800 olarak belirtiliyor.

Benzer Haberler