alexa A. Lange & Söhne Yenilikler | SIHH 2016 | Yeni Modeller
Horobox

Dk. Okuma Süresi

A. Lange & Söhne SIHH 2016 Modelleri

Markanın üst düzey saatlerinin içinde bulunduğu Richard Lange serisinden Jumping Seconds modeli fuarın en ilgi çekici tanıtımlarından biri oldu. 100 adetle limitli sayıda üretilecek saat platin kasaya sahip, ölçüleri ise 40mm x 10,6mm. In-house geliştirilen kurmalı kalibre L094.1, 50 taşlı, 21600vph’de çalışıyor ve 50 saat güç rezervine sahip.

A-Lange-Sohne-Richard-Lange-Jumping-Second-1.jpg

Saatin en dikkat çekici özelliği saniye kolunun diğer mekanik kalibrelerde olduğu gibi akarak değil, pilli saatlerdeki gibi adımlarla ilerliyor oluşu. Bu komplikasyon A. Lange & Söhne tarihi içinde apayrı bir role sahip. 1867 yılında Ferdinand Adolph Lange aynı komplikasyonu envanterine kattıktan 10 yıl sonra henüz yeni kurulmuş Kraliyet Patent Ofisi kayıtlarındaki ilk patentlerden birini Adolph Lange’ye takdim ediyor.

Saatte ayrıca bir Lange klasiği olan saniye sıfırlama butonu da bulunuyor. Bu sayede kullanıcı dilediği zaman saniye kolunu sıfır pozisyonuna getirerek saatini mümkün olan en hassas şekilde ayarlayabiliyor. Kadranın alt kısmındaki bölge güç rezervi 10 saatin altına düştüğünde kullanıyı kırmızı renge bürünerek uyarıyor.

A-Lange-Sohne-Richard-Lange-Jumping-Second-4.jpgA-Lange-Sohne-Richard-Lange-Jumping-Second-3.jpg

A. Lange & Söhne Saxonia Moonphase Big Date markanın bir diğer yeni modeli. 40mm x 9,8mm ölçülerinde altın kasaya sahip model ay fazı ve tarih ayarı için yalnızca 122,5 yılda bir ayarlama gerektiren, 72 saat güç rezervine sahip otomatik kalibre L086,5’e sahip.

A-Lange-Sohne-Saxonia-Moon-Phase-1.jpg

A-Lange-Sohne-Saxonia-Moon-Phase-2.jpgA-Lange-Sohne-Saxonia-Moon-Phase-3.jpg

A-Lange-Sohne-Saxonia-Moon-Phase-4.jpgA-Lange-Sohne-Saxonia-Moon-Phase-5.jpg

Bir başka perpetual takvimli model ise Lange 1 Tourbillon Perpetual Calendar. 41,9mm x 12,2mm ölçülerinde altın kasaya sahip saat 50 saat güç rezervine sahip. Kadranda ay, ay fazı, gün, tarih, artık yıl ve güç rezervi göstergesi bulunan modelin mekanizmasının tarih bölümü 2100 yılına kadar kesintisiz çalışma özelliği bulunuyor.

A-Lange-Sohne-Sihh-2016-14.jpg

A. Lange & Söhne Grand Lange 1 Moonphase Lumen, markanın en dikkat çeken modellerinden bir başkası. 41mm x 9,5mm ölçülerinde platin kasaya sahip model perpetual takvime ve birçok Lange modelinin aksine kadranında hem akrep-yelkovan-ay fazı, hem de tarih bölümü için SuperLuminova malzemesine sahip. Koyulaştırılmış yarı saydam safir kristal kadran sayesinde mekanizmanın ön kısmını da kısmen açık bırakan bir tasarıma sahip saatin ayrıca güç rezervi göstergesi de bulunuyor. A. Lange & Söhne Grand Lange 1 Moonphase Lumen 200 adetle sınırlı sayıda üretilecek.

A-Lange-Sohne-GRAND-LANGE-1-MOON-PHASE-Lumen-1.jpgA-Lange-Sohne-GRAND-LANGE-1-MOON-PHASE-Lumen-4.jpg

A-Lange-Sohne-GRAND-LANGE-1-MOON-PHASE-Lumen-9.jpg

Lange’nin kronograflı modelleri yenilikleri arasında elbette farklı bir konuma sahip. Datograph Perpetual Tourbillon da aynı şekilde koleksiyonun horolojik açıdan en ağır saatlerinden biri. 100 adetle limitli sayıda üretilecek model 41,5mm x 14,6mm ölçülerindeki saatlere diğer modellere kıyasla epey iri ölçülerde ancak bu denli komplike bir mekanizmaya sahip olduğu düşünüldüğünde de gayet makul karşılanabilecek sayılar. Güç rezervi göstergesi, big-date takvim, kolun çark sistemli kronograf ve perpetual takvime sahip kurmalı kalibre L952.2, 59 taşlı, 18000vph’de çalışıyor ve 50 saat güç rezervine sahip.

A-Lange-Sohne-Sihh-2016-kapak.jpg

A-Lange-Sohne-Sihh-2016-4.jpgA-Lange-Sohne-Sihh-2016-5.jpg

Benzer Haberler