alexa Pour Le Mérite | Zeitwerk Decimal Strike | Saxonia | A. Lange & Söhne
Horobox

Dk. Okuma Süresi

A. Lange & Söhne Yeni Modeller

lange-sohne-logo.jpg

Saat endüstrisinin en önemli etkinliklerinden biri kabul edilen SIHH 2017 süresince yeni modellerini tanıtan markalardan biri de A.Lange & Söhne oldu. Alman menşeli markanın en son yenilikleri, Emre Şişman’ın objektifinden karelerle sizlerle…

Tourbograph Perpetual Pour Le Mérite

A.Lange & Söhne cephesinden gelen yeniliklerden en çok dikkat çekeni hiç şüphesiz markanın şimdiye kadar ürettiği en komplike saat unvanını da taşıyan Tourbograph Perpetual “Pour Le Mérite” modeli oldu. Markanın 1994 senesinde ürün grubuna dâhil ettiği “Pour Le Mérite” serisinin en son modeli olarak karşımıza saatin bir diğer özelliği de fusée  ve zincir sistemine yer veriyor olması. Bu sistem sayesinde tulumbadan aktarma parçalarına direkt ve sabit enerji akışı sağlanıyor ve mekanizmanın çalışma hassasiyeti en üst seviyede tutuluyor.

A-LangSohne-Tourbograph-Perpetual-Pour-Le-Merite-1.jpg

Yeni modelin özellikleri sadece fusée sistemiyle sınırlı değil elbette. Sadece 50 adet üretilecek olan model, başta tourbillon tarzı eşapman sistemi olmak üzere split-second kronograf, sonsuz takvim ve ay fazı göstergesi gibi özelliklere de ev sahipliği yapıyor. 684 bileşenden oluşan mekanizma, platinden üretilmiş ve iki tarafına da safir kristal camlar yerleştirilmiş bir kasa ve siyah timsah derisi kayış eşliğinde sunuluyor.

 A-LangSohne-Tourbograph-Perpetual-Pour-Le-Merite-2.jpg

Zeitwerk Decimal Strike (Honey Gold)

Bütün meraklı bakışları üzerine toplamayı başaran diğer bir model de, A.Lange & Söhne’nin patenti altın alaşımı Honey Gold kasası ile dikkatleri üzerine çeken Zeitwerk Decimal Strike modeli oldu. Markanın geçmiş Zeitwerk modellerinden Minute Repeater ve Striking Time versiyonlarına benzer şekilde tasarlanan saat, her 10 dakikada bir ve her saat başında bir gonk çalıyor. Aynı komplikasyonu taşıyan benzer modellerinden daha sık çaldığı gonklarla ayrılan Zeitwerk Decimal Strike, spesifik olarak belli bir zamana işaret etmekten ziyade zamanın akıp gittiğini anlatan melodisiyle yüzümüzü gülümsetmeyi de başarıyor. 

A-Lange-Sohne-Zeitwerk-Decimal-Strike-1.jpg

18K Honey Gold altın alaşımından üretilmiş 44.2mm çapında bir kasa ile sunulan modelin içerisinde markanın eden kurmalı mekanizmalarından Caliber Ref. L043.7 görev yapıyor. Tam kurulumda 36 saat güç rezervi sunan mekanizmaya ev sahipliği Zeitwerk Decimal Strike sadece 100 adet üretiliyor.

A-Lange-Sohne-Zeitwerk-Decimal-Strike-2.jpg

Lange 31 White Gold

Bir sonraki modelimiz ise markanın muhteşem modeli Lange 31 serisinden geliyor. Sadece 100 adet üretilecek olan yeni model, 18K beyaz altından yapılmış 45.9mm çapında bir kasa ile geliyor. İlk defa gri tonunda bir kadranla satışa sunulacak olan model, ismini tam kurulumda 31 gün güç rezervi sunabilen mekanizmasından alıyor. 250gr’a yaklaşan ağırlığıyla oldukça görkemli bir model olan Lange 31 White Gold’un bu yıl Nisan ayında butiklere ulaşması planlanıyor.

 A-Lange-Sohne-Lange-31-White-Gold-Grey-Dial-1.jpg A-Lange-Sohne-Lange-31-White-Gold-Grey-Dial-2.jpg

Little Lange 1 Moon Phase & Saxonia MOP Dial

A.Lange & Söhne cephesinden derlediğimiz yeniliklerde son iki sırayı kadın modelleri alıyor. İlk modelimiz, markanın ikonik modeli Lange 1’in kadın versiyonu. Erkek modelinden farklı olarak sadece ay fazı göstergesine sahip şekilde tasarlanan versiyon, elden kurmalı Caliber Ref. L121.2 mekanizma ile hayat buluyor. Sadece 18K pembe altın seçeneği bulunan model, 36.8mm çapında bir kasa ile sunuluyor. Ayrıca yeni modelin ön yüzünde masif altın üzerine gümüş kaplama ve Gullioche deseni içeren bir kadran yer alıyor. Little Lange 1 Moon Phase modelinin bu yaz vitrinlerde boy göstermesi bekleniyor.

A-Lange-Sohne-Little-Lange-1-111.jpg

Saxonia koleksiyonuna eklenen kadın modeli 35mm çapında kasa ve sedeften yapılmış bir kadran ile geliyor. Markanın son dönem tasarımlarından olan ve tam kurulumda 45 saat güç rezervi sunabilen Caliber Ref. L941.1 mekanizmanın görev yaptığı modeller, 18K beyaz veya pembe altın olarak tercih edilebiliyor.

A-Lange-Sohne-Saxonia-MOP-Dial.jpg

Benzer Haberler