alexa A. Lange & Söhne Yeni Modeller | Yeni Langematik | Yeni Saxonia
Horobox

Dk. Okuma Süresi

A. Lange & Söhne Yeni Modeller

A. Lange & Söhne, ilk yarısını geride bıraktığımız 2021 yılını göz alıcı modellerle süslüyor.

A. Lange & Söhne Langematik Perpetual 20th Anniversary

A. Lange & Söhne, Perpetual Calendar komplikasyonunu markanın sembolleri arasına giren Big Date göstergesi ile bir araya getiren Langematik Perpetual model ailesine iki yeni versiyon ekledi. Modelin 20. yıl dönümünü kutlayan yeni versiyonlar 18K beyaz ve pembe altın seçenekleri ile geliyor.

a-lange-sohne-langematik-perpetual-1.jpg

Mart 2001 senesinde markanın ürün grubuna eklenen Langematik Perpetual, bugün Daimi Takvim özellikli saatler arasında kült statüsüne ulaşmış birkaç modelden biri olarak kabul ediliyor. Model ailesinin 20. yılını kutlayan ALS, bu özel tarihi iki yeni versiyon ile taçlandırıyor.

Yeni modeller, 38.5mm çapında ve 10.2mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. 18K beyaz ve pembe altın seçenekleri bulunan kasanın ön ve arka yüzünde safir kristal camlar görev yapıyor.

310-037-a-lange-sohne-langematik-perpetual-pink-gold-1.jpg

Her iki versiyon da seriye özel tasarlanmış koyu mavi kadranla geliyor. Gümüş plaka üzerine mavi zemin ile tasarlanan kadranlara, modelin temasına göre beyaz veya pembe altından yapılmış, yivli ve kabartmalı bileşenler eşlik ediyor. Okunabilirlikten ödün vermeyen kadrandan, saat, dakika, küçük saniye, tarih, gün, ay, ay fazı, artık yıl ve gündüz/gece bilgileri takip edilebiliyor.

310-028-a-lange-sohne-langematik-perpetual-white-gold-1.jpg

Yeni modellere, ALS tasarımı ve üretimi, Caliber L922.1 SAX-0-MAT hayat veriyor. Alman gümüşünden yapılan ¾ gövde, 21K altın rotor ve elle işlenmiş balans kolu gibi detaylar sunan otomatik mekanizma, tam kurulumda 46 saat güç rezerv süresi sunuyor.

310-028-a-lange-sohne-langematik-perpetual-white-gold-2.jpg

Sadece 50şer adet ile limitli üretilen modellere el dikişi timsah derisi kayış ve kasa malzemesine uygun üretilmiş katlanır toka eşlik ediyor.

310-028-a-lange-sohne-langematik-perpetual-white-gold-3.jpg 310-037-a-lange-sohne-langematik-perpetual-pink-gold-3.jpg

A. Lange & Söhne Saxonia Thin

A. Lange & Söhne, “less is more” felsefesinin başarılı temsilcilerinden Saxonia Thin model ailesine yeni bir versiyon ekledi.

211-088-a-lange-sohne-saxonia-thin-1.jpg

Sadeliği ve zarifliği yıldızlı bir gökyüzünün eşsiz görüntüsüyle harmanlayan model, sadece 50 adet limitli üretiliyor.

Yeni model, 40mm çapında ve 6.2mm yüksekliğinde tasarlanmış, 18K pembe altın bir kasa ile geliyor. Zarif kasaya her iki yüzü de kaplayan safir kristal camlar eşlik ediyor.

211-088-a-lange-sohne-saxonia-thin-2.jpg

Modelin büyüleyici güzellikteki kadranı, gümüş plaka üzerine bakır parçacıklarla ışıldayan koyu mavi altın flaks kaplama zeminle geliyor. Dauphine tarzı kolların ve zarif markörlerin eşlik ettiği kadranda, saat ve dakika harici herhangi bir özellik gösterilmiyor.

211-088-a-lange-sohne-saxonia-thin-3.jpg

Şık modele, ALS tasarımı ve üretimi, Caliber L093.1 hayat veriyor. Alman gümüşü gövde ve el işlemesi balans kolu gibi ALS standardı özelliklerle gelen otomatik mekanizma, tam kurulumda 72 saat gibi verimli bir güç rezerv süresi sunuyor.

211-088-a-lange-sohne-saxonia-thin-4.jpg

Sadece 50 adet ile sınırlı üretilen model dikişsiz parlak lacivert deri kayış ve 18K pembe altın toka ile geliyor.

211-088-a-lange-sohne-saxonia-thin-5.jpg

A. Lange & Söhne Cabaret Tourbillon Handwerkskunst

Yeni modeller arasında yer alan bayrak gemisi, Cabaret Tourbillon Handwerkskunst, markanın yüksek saatçilik konusundaki tecrübesini gözler önüne seriyor.

703-048-a-lange-sohne-cabaret-tourbillon-handwerkskunst-1.jpg

Yeni model, 29.5 × 39.2 × 10.3 mm boyutlarında tasarlanmış ve Grado 950 platin alaşımdan üretilmiş dikdörtgen bir kasa ile geliyor. Her iki yüzünde de safir kristal camların görev yaptığı zarif kasaya, ince kurma kolunun yanı sıra bir de tarih ayarı için kullanılan gömük buton eşlik ediyor.

703-048-a-lange-sohne-cabaret-tourbillon-handwerkskunst-3.jpg 703-048-a-lange-sohne-cabaret-tourbillon-handwerkskunst-4.jpg

Modelin üç parçalı kadranı, masif beyaz altından üretiliyor. Tamamı ALS bünyesinde üretilen kadranda bir ALS klasiği olan büyük tarih göstergesinin iç kısmında yer alan desenler ise elle işleniyor. Romen rakamı indekslerin ve Dauphine tarzı kolların görev yaptığı sektör tipi kadranın saat 6 hizasında ise, Tourbillon eşapman yer alıyor. Zeminde kullanılan gri tonlarını görünebilir kılan yarı saydam emaye kaplı kadrandan saat, dakika, küçük saniye, saniye durdurma özellikli bir dakikalık Tourbillon, güç rezerv indikatörü ve büyük tarih fonksiyonları izlenebiliyor.

703-048-a-lange-sohne-cabaret-tourbillon-handwerkskunst-2.jpg

Cabaret Tourbillon Handwerkskunst gücünü, ALS bünyesinde tasarlanıp üretilen Caliber L042.1 mekanizmadan alıyor. En yüksek ALS standartlarına göre elde üretilen ve yine elle dekor edilen kurmalı mekanizma, Alman gümüşü ¾ ana plaka ve elle işlenmiş Tourbillon ve çark kolları gibi detaylar sunuyor. 84 tanesi Tourbillon’da kullanılan toplam 370 parçadan oluşan mekanizma, tam kurulumda 120 saat gibi mükemmel bir güç rezerv süresi de sunuyor.

703-048-a-lange-sohne-cabaret-tourbillon-handwerkskunst-5.jpg

Sadece 30 adet ile sınırlı üretilen ve her biri ayrı üretim no.su ile gelen modele, gri dikişli siyah timsah derisi kayış ve Grado 950 platin katlanır toka eşlik ediyor.

703-048-a-lange-sohne-cabaret-tourbillon-handwerkskunst-6.jpg

Benzer Haberler